MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W LEKKOATLETYCE

22-24.07.2011 PŁOCK

fotofinisz_kajetan_duszyski_iv_m_w_polsce_w_biegu_na_400mpp.1

Kajetan Duszyński IV miejsce w Polsce w biegu na 400m przez płotki

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, bo tak nazywają się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, jest najważniejszą imprezą w roku w kategorii wiekowej 16-17 lat. Zawodnicy z całej Polski od września do czerwca rywalizują o zakwalifikowanie się na tą imprezę, a łatwo nie jest, gdyż tylko pierwsze dwadzieścia najlepszych wyników w Polsce w danej konkurencji daje możliwość startu w zawodach. Uczniowie naszego Gimnazjum Sportowego nr 11 i zarazem zawodnicy Towarzystwa Sportowego AKS Chorzów również zdobyli kwalifikacje na tą imprezę: Aleksandra Kokowska w rzucie młotem oraz Kajetan Duszyński w biegu na 400m przez płotki.

Kajetan Duszyński przyjechał na Mistrzostwa biegać 400m przez płotki z 11 rezultatem i rekordem życiowym 56,00s. Po pierwszym biegu eliminacyjnym ustanowił nowy rekord życiowy i szkoły na 55,60s i dostał się do biegu finałowego z 6 wynikiem zawodów. W finale pokazał ponownie że jest wielkim "fajterem" i przybiegł do mety na wysokim czwartym miejscu. Jak się potem okazało Kajtek był rocznikowo najmłodszy wśród czołówki najlepszych płotkarzy, więc za rok startuje w tej samej kategorii wiekowej mając ogromne szanse na medal. Trenerem Kajetana jest Krzysztof Podchul.

Ola Kokowska nasza złota medalistka młodziczek w rzucie młotem z zeszłego roku nie miała tym razem tyle szczęścia. Zakwalifikowała się do II rundy eliminacji, gdzie ostatecznie wśród juniorek młodszych uzyskała 11 wynik w Polsce. W najlepszym rzucie posłała czterokilogramowy młot na odległość 44,63m ustanawiając nowy rekord życiowy i szkoły. Pocieszający jest fakt, że Ola podobnie jak Kajetan za rok wystartuje w tej samej kategorii wiekowej juniorki młodszej. Trenerem Oli Kokowskiej jest Adam Grudzień.

Serdecznie gratulujemy naszym najlepszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

Opracował: Krzysztof Podchul