telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

DRUŻYNOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

07062011356.1 07062011354.1
 Kajtek Duszyński I miejsce w biegu na 300m: 37,02s  Olek Serafin II miejsce w w biegu na 100m: 11,50s

W dniu 7.06.2011 w Częstochowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych. Zasady udziału w zawodach od tego roku zostały nieco zmienione, w związku z czym każda z drużyn miała za zadanie wystawić 15 zawodników w przynajmniej 5 konkurencjach lekkoatletycznych. Nowością w tym roku była możliwość wystawienia sztafety 4x100m. Suma punktów każdego zawodnika i sztafety, przeliczona wg tabel punktowych dawała wynik całego zespołu.

Gimnazjum Sportowe nr 11 wystawiło dwie drużyny po 15 zawodników wśród dziewcząt i chłopców. W eliminacjach miejskich i rejonowych obie drużyny przeszły gładko do finału wojewódzkiego.
W finale wojewódzkim startowało 16 najlepszych  drużyn dziewcząt i  16 drużyn chłopców. W zacnym gronie najlepszych drużyn na Śląsku oba nasze zespoły zajęły IX miejsca.

07062011359.1 07062011355.1 07062011361.1
 Olaf Drozdowski dysk: 33,38m      Michał Mikołajczyk III m w skoku wzwyż: 165cm     sztafeta 4x100m: 45,61s

Odnieśliśmy również sporo sukcesów indywidualnych:

- Kajetan Duszyński zajął pierwsze miejsce na Śląsku w biegu na 300m z czasem 37,02s (jego rekord szkoły to 36,57s),
- Aleksander Serafin był drugi w biegu na 100m z czasem 11,50s (jego rekord szkoły to 11,44s),
- Olaf Drozdowski zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 33,38m (jego rekord szkoły to 35,74m),
- Michał Mikołajczyk w skoku wzwyż zajął trzecie miejsce z wynikiem 165cm (jego rekord szkoły to 175cm),
- sztafeta 4x100m chłopców zajęła drugie miejsce na Śląsku z wynikiem 45,61s. Skład sztafety: Aleksander Serafin, Kajetan Duszyński, Piotrek Nowak i Beniamin Nieśpiałowski,
- Marta Lempart w biegu na 600m uzyskała świetny rezultat 1:47,20s, który jest zarazem jej rekordem szkoły,
- Anna Knapik była tuż za Anią z czasem 1:48,49s.
       Zgodnie z tabelami wielobojowymi najlepszy wynik punktowo uzyskał Kajetan Duszyński za bieg na 300m - 183 pkt, następny był Aleksander Serafin za bieg na 100m - 158 pkt.
Wśród dziewcząt najwięcej punktów - 111 zdobyły egzekwo Marta Lempart w biegu na 600m - oraz Martina Szpyra za bieg na 300m.
Sztafeta 4x100m chłopców zdobyła aż 185 pkt.