ZAWODY W ORIENTEERINGU

Olek Kachel z klasy Vb SP nr 5  Kajtek Duszyński z klasy III B GS nr 11

19 kwietnia na terenie WPKiW odbyły się zawody w Biegach Na Orientację.
Nasi najbardziej zorientowani w terenie zawodnicy i zawodniczki stawili się na starcie biegu z mapą i kompasem. Każdy startujący miał za zadanie odnaleźć punkty w terenie zgodnie z oznaczeniem na mapie. Wśród zawodników Szkoły Podstawowej nr 5 najlepszy okazał się Aleksander Kachel z klasy VB, który był indywidualnie drugi w mieście. Naszym najlepszym zawodnikiem w orienteeringu wśród gimnazjalistów został Kajetan Duszyński z klasy IIIB, który był podobnie jak młodszy kolega drugi na mecie biegu. Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła 5 miejsce wśród dziewcząt i trzecie wśród chłopców. Gimnazjum Sportowe nr 11 w kategorii dziewcząt zajęło egzekwo pierwsze miejsce, drużyna chłopców zajęła piątą lokatę. Opiekunami zawodników byli Krzysztof Podchul i Marzena Wolska.

Opracował : Krzysztof Podchul