orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

7 maja 2010 roku na stadionie AWF Katowice odbyły się zawody z serii SAMSUNG ATHLETIC CUP. Jednym z celów naczelnych imprezy jest odkrywanie nowych talentów sportowych w Lekkoatletyce.

W zawodach mogła wziąść udział młodzież szkolna urodzona w latach 1995 i 96 (I i II klasa gimnazjum). Rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 300m, 600m dziewcząt i 1000m chłopców, skok w dal i wzwyż oraz pchnięcie kulą.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na własność koszulki z logo sponsora, zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

Zawodnicy którzy zajęli pierwsze miejsca w każdej konkurencji wystartują na finale ogólnopolskim w Łodzi. Najlepsi finaliści polecą na 5 - dniową wycieczkę do Barcelony na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce.

Zawody uświetnili swoją obecnością nasi byli reprezentanci kraju: Jacek Wszoła i Marcin Urbaś, którzy wręczali dyplomy i służyli cennymi radami i uwagami podczas zawodów.

Jacek Wszoła jak pamiętamy wyśmienity skoczek wzwyż jest dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich – w pierwszym swoim starcie w Montrealu w 1976 roku zdobył złoty (2,25), a cztery lata później w Moskwie srebrny medal (2,31), w obu występach poprawiał rekord igrzysk olimpijskich. Był również halowym mistrzem Europy oraz złotym medalistą uniwersjady.

Marcin Urbaś specjalista od biegów na 200m jest złotym Halowym Mistrzem Europy na tym dystansie z Wiednia (2001 r.) oraz brązowym medalistą z Madrytu (2005 r.). Zwyciężył na Uniwersjadzie w Pekinie w 2001 roku. Jest drugim w historii białym sprinterem który złamał barierę 20 sekund - na Mistrzostwach Świata w Sevilli w 1999 roku już w biegu eliminacyjnym ustanowił rekord Polski na 19,98s; w finale zajął 5 miejsce. Jego rekord Polski z hali na 200m to 20,55s.

Zawodnicy Gimnazjum Sportowego nr 11 również wzięli udział w zawodach z serii SAMSUNG ATHLETIC CUP. Naszym najlepszym sportowcem okazał się Aleksander Serafin z klasy IIB, który zwyciężył w biegu na 100 metrów i otrzymał prawo startu w finale ogólnopolskim w Łodzi. Olek już w eliminacjach pobił swój rekord szkoły czasem 11,66 sekundy. W finale po drobnej awarii aparatury zwyciężył z wynikiem 11,85 sekundy.

Olek Serafin pojechał na finał do Łodzi, gdzie w eliminacjach ustanowił nowy rekord życiowy oraz szkoły na 11,55. W biegu finałowym zajął IV miejsce  z rezultatem 11,67s, gdzie brakło mu niewiele bo 0,02s do trzeciego miejsca.

Michał Mikołajczyk z klasy IIB zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 165cm, trzeci był Bartek Kryca z klasy IIIB.

Świetny rezultat w swoim biegu uzyskał także Kajetan Duszyński z klasy IIB, który zajął trzecie miejsce w biegu na 300m z wynikiem 39,16 sekundy.