^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Piotr Nurowski w czasie rocznicowych uroczystości w Katyniu miał złożyć wieniec od Polskiej Rodziny Olimpijskiej na grobach naszych olimpijczyków zamordowanych w katyńskim lesie. Niestety, nie dotarł do Katynia. Razem z 95 innymi osobami zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

 piotrnurowski

Piotr Nurowski urodził się w 1945 roku w Sandomierzu. Człowiek wszechstronny, były dziennikarz, działacz sportowy i społeczny. W opinii tych, którzy go znali niezwykle pracowity, inteligentny i wykształcony. Perfekcjonista, niesamowicie oddany sprawie i dążący do postawionego sobie celu.

W 1967 ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przez krótki czas był sprawozdawcą sportowym w Polskim Radiu. W 1972 został wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ds. młodzieżowo-wychowawczych. Rok później jako najmłodszy na świecie szef narodowego związku sportowego został wybrany prezesem PZLA.

Po 1991 związał się z Zygmuntem Solorzem i zajął się działalnością biznesową w jego spółkach. W latach 1991–1992 dyrektor biura handlowego spółki Solpol. W 1992 zaangażował się w tworzenie stacji telewizyjnej Polsat, w latach 1992–1998 członek Zarządu Polskiej Telewizji Satelitarnej Polsat S. A. Później członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S. A. Pełnił również funkcję prezesa Zarządu Elektrimu.

W lutym 2005 został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Pod jego wodzą polski ruch olimpijski święcił znaczne sukcesy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie nasi reprezentanci zdobyli 10 medali. W tym roku, w Vancouver podczas zimowej olimpiady wywalczyli sześć krążków, tylko o dwa mniej niż przez poprzednie 86 lat. To najlepszy wynik w historii naszego sportu.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES