^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

PUCHAR ROSOMAKA
Siemianowice Śląskie 29 września 
 
W V edycji zawodów o Puchar Rosomaka uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie zajmując 2 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 8 złotych 10 srebrnych i 11 brązowych medali.
 
Najlepszą zawodniczką w kategorii 11-12 lat okazała się Zuzanna Pilecka, a wśród dziewcząt rocznika 13-14 Kinga Kempa. Nasi multimedaliści to Zuzanna Pilecka Iga  Idzikowska 3 złote 1 srebrny medal, Kempa Kinga 2 złote 2 srebrne medale, Purchałka Amelia 2 srebrne medale, Tuszyńska Matylda  i Urban Oskar zdobyli po 1 srebrnym i 1 brązowym medalu, 2 brązowe medale zdobyła Smiczek Julia. 
 
Po jednym medalu zdobyli Dziurski Przemysław/brąz/, Ellgoth Szymon/brąz/, Gottshling Krzysztof/brąz/, Katarzyński Jakub/brąz, /Knopik Kinga/srebro/, Kryś Inga /brąz/, Kucharska Magdalena /srebro/, Marczak Marta/brąz/, Nantka Przemysław/brąz/.
 
 
 
VII MIĘDZYNARODOWY MITING PŁYWACKI
Tarnowskie Góryh 6 października
 
Miting w Tarnowskich Górach rozgrywany już po raz 7. był kolejną okazją do sprawdzenia poziomu sportowego naszych pływaków.
 
Spośród 31 ekip krajowych i zagranicznych udało się nam ponownie stanąć na podium w klasyfikacji medalowej, tym razem było to miejsce trzecie a nasz dorobek to 10 złotych 11 srebrnych i 16 brązowych medali.
 
W klasyfikacji najlepszych zawodniczek rocznika 2004/5 Kinga Kempa zdobyła pierwsze miejsce wygrywając z zawodniczkami starszymi od siebie. Wśród chłopców w tym samym roczniku drugie miejsce zajął Paweł Kwiecień.
 
Najwięcej emocji dostarczyły oczywiście sztafety, w I bloku zawodów srebrny medal zdobyła sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem zmiennym   płynąca w  składzie: Juraś Marcin, Pilecka Zuzanna, Kempa Kinga i Dusza Maciej. Zawody kończyła sztafeta 8 x 50 m stylem dowolnym i tutaj po zaciętej walce medal brązowy wywalczyła ekipa w składzie : Gottschling Krzysztof, Ziemba Emilia, Marczak Marta, Ellgoth Szymon, Dominiczak Kamil, Kucharska Magdalena, Knopik Kinga, Kwiecień Paweł.
 
Równie emocjonujące były finały  dwóch konkurencji  indywidualnych, tutaj najlepszą okazała się Kinga Kempa wygrywając dwukrotnie, spośród chłopców Paweł Kwiecień był dwa razy drugi.  Medale dla naszych barw zdobyli: Kinga Kempa/4 złote1 srebrny/Kwiecień Paweł/3 złote 3 srebrne/Zuzanna Pilecka /2 złote 1 brązowy/Idzikowska Iga/1złoty1brązowy/Dominiczak Kamil /2 srebrne1 brązowy/Słodczyk Mateusz /2 srebrne/Juraś Marcin/1 srebrny1 brazowy/.Po dwa brązowe medale zdobyły Marczak Marta , Kinga Szczembara ,Julia Smiczek oraz Matylda Tuszyńska. Magdalena Kucharska/1 brązowy/, Kacper Porwik/1 brązowy/Purchałka amelia /1brązowy/, Wiernicka Julia /1 srebrny/.

 

CHORZOWSKI BIEG PRZEŁAJOWY

Tradycją jest, że  Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje Międzyszkolny Bieg Przełajowy im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna impreza otrzymała szczególną oprawę, bieg ku czci wielkiego lekkoatlety włączony został do programu szkolnego obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
 
Do tego święta lekkoatletycznego przyłączyły się wszystkie szkoły podstawowe oraz ostanie, trzecie klasy gimnazjum miasta Chorzowa.
 
Bezapelacyjnym, drużynowym zwycięzcą imprezy została „Piątka” Chorzów. Również indywidualnie zajęliśmy większość miejsc na podium. Walkę z nami podjęła tylko Szkoła Podstawowa nr 21. 
 
Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta w Chorzowie.
 
 
LEKKOATLECI I PŁYWACY GRAJĄ W NOŻNĄ
 
W rozegranym turnieju piłki nożnej na poziomie dzielnicy, reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 2 6:0 a w finale pokonała zespół SP 37 7:0 awansując tym samym do finału miejskiego.
 
W drużynie grali: Krensel Jakub, Bednarek Alan, Bogunia Jonasz, Widepuhl Jakub, Wiśniewski Natan wszyscy z klasy 6b oraz z 6a: Porwik Kacper, Juraś Marcin, Warwas Grzegorz, trenerem był Stanisław Gawenda.
 

 

PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM ZA ROK 2017/2018

Imielin 8 października 2018 r.

 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Igrzysk Dzieci o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klas siódmych oraz II i III gimnazjum zajęli zaszczytne miejsce trzecie.

Kurator Jacek Szczotka dziękował przede wszystkim trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego za duży wkład w rozpowszechnianiu idei wychowania przez sport.

 

II IGRZYSKA GRUPY WYSZEHRADZKIEJ

 

Węgierska Górka była gospodarzem międzynarodowej imprezy sportowej, w której udział wzięli młodzi zawodnicy z Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Była to także wspaniała okazja do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tocząca się od 18 września rywalizacja sportowa w piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce przyniosła wiele sportowych sukcesów, emocji i zabawy. Młodzi sportowcy z czterech państw mogli aktywnie spędzać czas i poznawać piękno naszego kraju. Jednym z głównych sponsorów było Ministerstwo Sportu i Turystyki, które chętnie wspiera i włącza się w organizację imprez przynoszących dzieciom i młodzieży dużo radości, kształtujących charakter, postawy życiowe i uczą zdrowej rywalizacji. 
 
Prezes Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, Grzegorz Janik przywitał młodych sportowców, trenerów i wszystkich uczestników II Igrzysk Grupy Wyszehradzkiej na gościnnej ziemi żywieckiej. „Nie jest bowiem przypadkiem ponowne wybranie Węgierskiej Górki i Milówki na arenę zmagań sportowych. Miejscowości położonych w przygranicznym Beskidzie Żywieckim, łączącym Polskę, Słowację i Czechy. Gdy dodamy jeszcze przedstawicieli Węgier, to możemy być dumni, że tutaj krzewimy ideę Współpracy Wyszehradzkiej” – powiedział prezes SZS Grzegorz Janik.


Reprezentacja każdego z 4 państw składała się z drużyny: piłki nożnej chłopców, piłki ręcznej chłopców oraz mieszanej drużyny lekkoatletycznej. W tym doborowym towarzystwie znaleźli się piłkarze ręczni „Zrywu” Chorzów, uczniowie klasy sportowej 7c i 8c Szkoły Podstawowej nr 5: Mikołaj Grabowski, Tomasz Strzesak, Szymon Jędrzejczyk, Jurand Rybacki, Aleks Gazda, Adam Błaszak, Dominik Szabelski, Kacper Grzegorzyca, Piotr Morhardt, Błażej Lipkowski, Mateusz Kosak i Paweł Respondek. Opiekunami naszej ekipy byli: Marek Krychowski i Sebastian Rostek, a nad całością czuwał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.
Po podsumowaniu wyników we wszystkich trzech dyscyplinach reprezentacja Polski zajęła  I miejsce, a za nią uplasowały się Czechy, Węgry i Słowacja.

 

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES