orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Cztery lata temu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach nikomu nieznana pływaczka, Katarzyna Pawlik, pod wodza swojej trenerki Grażyny Błaszczak, zdobyła trzy medale: złoto i dwa srebra. Do Pekinu jechała już w innej roli, jako obrończyni tytułu, paraolimpijka, z którą rywalki musiały się bardzo liczyć.

Na pekińskiej pływalni wysłuchała Kasia Pawlik „Mazurka Dąbrowskiego” wygrywając dystans 800 m stylem dowolnym kategorii S10 z czasem 4:33.15 oraz ustanawiając rekord świata. Warto wspomnieć, że drugą na mecie Amerykankę, Ashley Owens, wyprzedziła o ponad 5 sekund (4:33.11). Katarzyna Pawlik ma na koncie 4 medale Paraolimpiady Pekin 2008: złoto, dwa srebra  i brąz. Została najlepszą zawodniczką polskiej ekipy.

W uznaniu zasług Kasia niosła flagę Polski na ceremonii zakończenia Igrzysk Paraolimpijskich. Jej trenerka Grażyna Błaszczak może być dumna z osiągnięć swojej zawodniczki. Duet Błaszczak – Pawlik wykonał kawał dobrej roboty. Czas po Atenach został dobrze wykorzystany i przepracowany, co zaowocowało fantastycznymi wynikami i medalami. Honor polskiego pływania został uratowany!!!