dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Drużynowe Biegi Przełajowe

Reprezentacja nszej szkoły w składzie: Blanka Jedynak, Monika Kacprzyk, Natalia Gołba, Ania Mikołajczyk, Patrycja Szulc, Sandra Pilujska, Zajęły pierwsze miejsce w Chorzowie oraz drugie w rejonie w sztafetowych biegach przełajowych.

Turniej Skoku Wzwyż z okazji obchodów dnia patrona

W tegorocznym turnieju udział wzięło 12 dziewcząt oraz 14 chłopców. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Gołba osiągając wysokość 120cm, natomiast w kategorii chłopców I miejsce zajął Jaworski Denis z znakomitym wynikiem 132cm.

Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Pływaniu - Gimnazjum

15 stycznia jak co roku odbyły się zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Pływaniu Gimnazjum. Po zaciętej walce nasza reprezentacja klas zajęła I miejsce pokonując Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 6, zdobywając łącznie 120 punktów.

Puchar Rady Rodziców w Narciarstwie alpejskim

Jak co roku na terenie Sportowej Doliny w Bytomiu rozegrane zostały zawody o Puchar Rady Rodziców w narciarstwie alpejskim. Na starcie zgłosiło się 49 zawodników z naszej szkoły, podzielonych na dwie kategorie, klasy I-III oraz IV-VI. W łącznej klasyfikacji generalnej zwyciężyła Paulina Kwiecień z klasy Va.

Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Pływaniu Szkół Podstawowych

18 grudnia jak co roku odbyły się zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w Pływaniu Szkół Podstawowych. Po zaciętej walce nasza reprezentacja klas III-VI zajęła I miejsce pokonując Szkołę Podstwową nr 34 oraz Szkołę Podstawową nr 21, zdobywając łącznie 328 punktów.

Mistrzostwa Chorzowa w wspinaczce sportowej

19 listopada odbyły się w Zespole Szkół Katolickich w Chorzowie  Mistrzostwa Chorzowa w wspinaczce sportowej. Zawodnicy rywalizowali na dwóch wyznaczonych drogach w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszego gimnazjum, po raz pierwszy w historii zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej.

1w191108  2w91108

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Pszczyna była gospodarzem tegorocznej Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2008/2009. 27 października spotkały się tam najlepsze, najbardziej usportowione szkoły z województwa śląskiego. Dla Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie uroczystość szczególnie ważna, bowiem obieraliśmy z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty, dr Stanisława Fabera,  puchar za zajęcie I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych. Gimnazjum Sportowe nr 11 okazało się najlepsze w rywalizacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Przyczynili sie do tego: Kazimierz Domagała, Mieczysław Mielcarek, Sławomir Pąchalski, Marek Krychowski, Krzysztof Podchul, Sebastian Rostek.

Zespół Szkół Sportowych nr 1 reprezentowali: Marek Krychowski, Grażyna Błaszczak, Kazimierz Domagała, Mieczysław Mielcarek, Marzena Wolska oraz dyrektor ds. sportu Maciej Balicki. Na zdjęciu gościnnie Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber.