We wrześniu 2005 roku po wstępnych eliminacjach  powstał szkolny zespół taneczny cheerleaders pod nazwą  "Orion". Sekcja taneczna składa się obecnie z 16 uczennic klas IV,V,VI szkoły podstawowej nr 5 w Chorzowie. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu w wymiarze dwóch godzin zegarowych.  W ramach zajęć z współczesnych muzycznych form ruchowych uczennice kształtują podstawowe zdolności motoryczne takie jak: wytrzymałość, siłę, koordynację ruchową, gibkość, zwinność, płynność, elastycznosć, dostosowanie ruchu do charakteru muzyki, harmonię w tańcu oraz podstawy rytmiki poprzez naukę i doskonalenie układów choreograficznych w tańcu nowoczesnym.

Ponadto w planie pracy realizowane są zajęcia stretchingowe i relaksacyjne w celu zwiększenia elastyczności mięśnia oraz nauki prawidłowej techniki oddychania. W celu wzbogacenia zajęć dziewczęta zapoznały się z nowymi trendami w fitnessie: tae bo, dance  aerobik, body shape, funky, body ball,  total body condytioning oraz pilates.

Uczennice swoje umiejętności prezentują   na Halowym Turnieju Skoku Wzwyż z okazji Dnia Patrona Szkoły, Dniach Promocji Zdrowia, Mistrzostwach Miasta Chorzowa Szkolnych Zespołów Tanecznych oraz Olimpijskich Dniach Sportu.

Zajęcia tego typu nie mają na celu szybkiego wzrostu wyników sportowych lecz mają one przede wszystkim zachęcić do systematycznych ćwiczeń będących podstawowym składnikiem zdrowego stylu życia oraz w sposób kreatywny i czynny wypełnić czas wolny modzieży.

Efektem pracy zespoły jest zajęcie pierwszego miejsca na I, II i III Mistrzostwach Miasta Chorzowa Szkolnych Zespołów Tanecznych 2007, 2008, 2009