^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

TERMINARZ ROZGRYWEK  MISTRZOSTW ŚLĄSKA

 

Harmonogram rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w sezonie 2015/2016 - pilk do pobrania


 

PIŁKARZE RĘCZNI W LIBIĄŻU

 

W dniach 18-20 września w hali sportowej w Libiążu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Bogdana Wenty. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2001 i młodsi.

pilkarze reczni w libiazu 2015
W sobotę pokonaliśmy PMOS Chrzanów 19:4, PMOS Busko Zdrój 16:14, UKS Czwórka Libiąż 24:11.
Nasi zawodnicy ulegli jedynie Vive Tauron Kielce 1 13:15.

 

Po pierwszym dniu nasz klub znalazł się w finałowej czwórce turnieju. Niestety w niedzielę nasi piłkarze przegrali oba mecze i zakończyli swoje zmagania tuż za podium, czyli na czwartym miejscu.

 

 

ZRYW ZWYCIĘŻA


W  dniu 18 listopada w Hali MOSIR-u przy ul. Granicznej 92 odbył się mecz piłki ręcznej Ligi Młodzików  o Mistrzostwo Śląska pomiędzy MKS Zryw Chorzów a MKS Ustroń. Barwy MKS ZRYW reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum z klasy  2 c. 

W siódmym swoim meczu podopieczni trenera Mieczysława Mielcarka zdobyli 37 bramek tracąc zaledwie17. O zwycięstwie zdecydowała dobra dyspozycja strzelecka ale również bardzo dobra gra w obronie. Tylko na początku spotkania goście toczyli wyrównany pojedynek ze Zrywem, ale po 10 minutach zaznaczyła się kilku bramkowa przewaga, którą gospodarze z każdą minutą powiększali. Zdobyte dwa punkty cieszą podwójnie ponieważ, Ustroń jest bezpośrednim rywalem  w  ligowej  tabeli  o Mistrzostwo Śląska.


Kolejny  sprawdzian czeka naszych zawodników w najbliższy poniedziałek. Przeciwnikiem będzie UKS MOPS Bytom. Wszystkich kibiców handballu zapraszamy na halę UKS MOPS-u  Bytom przy ul. Strzelców Bytomskich 131 o
godzinie 16.30.

 

DRUGIE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

 

Dnia 18 maja reprezentacja drużynowa szkoły złożona z uczniów klas II i III C zdobyła drugie miejsce w finale Gimnazjady Szkolnej Województwa Śląskiego w pilce ręcznej chłopców w Zawierciu. 

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do zawodów, ponieważ zajęli pierwsze miejsce w okręgowym finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbywały się 11 maja w Chorzowie. Reprezentacja szkoły składająca się z uczniów klasy II C i III C była najlepsza w rywalizacji z drużynami, które wygrywały wcześniej w swoich rejonach czyli Mysłowic (rejon Katowice), Pszczyny (rejon Tychy) i Wisły (rejon Skoczów).

Trenerami chlopców są Mieczysław Mielcarek i Ryszard Hawryluk.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES