^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
   wspierac i uczyc   
wfzklasa
Blog K.S. Piątka
czytamsobie national geografic odkrywca logo
 

 

SZKOLNE OBCHODY 100 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKE NIEPODLEGŁOŚCI

100 lat niepodleglej 

 


ZAPRASZAMY NA NARTY

 

28 stycznia odbędą się szkolne zawody narciarskie o Puchar Rady Rodziców w ośrodku narciarskim Środula w Sosnowcu. Uczestnicy mają do pokonania slalom gigant  w dwóch turach przejazdu.  
W razie braku warunków pogodowych termin zawodów zostanie przesunięty. Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie  we współpracy z MOSIRem w Sosnowcu.  Fundatorem nagród jest Rada Rodziców SP 5 i Urząd Miasta w Chorzowie. Wszelkich informacji udziela Magdalena Małek i Kornelia Balion.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa do udziału w imprezie.

REGULAMIN ZAWODÓW NARCIARSKICH O PUCHAR RADY RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W CHORZOWIE

CEL ZAWODÓW:
• popularyzacja narciarstwa alpejskiego,
• współzawodnictwo sportowe i propagowanie aktywnych form wypoczynku wśród młodzieży,
• odkrywanie młodych talentów,
• promowanie pozytywnego wizerunku Śląska i Zagłębia,
• integracja miłośników narciarstwa alpejskiego.

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW: 28 stycznia 2019 r. na stokach ośrodka narciarskiego Środula w Sosnowcu. Początek zawodów o godzinie 9.00.
ORGANIZATORZY:  Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie i Środula Sport - Sosnowiec
UCZESTNICTWO:  
• W zawodach mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.
• Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest umiejętność jazdy na nartach, jazda na wyciągu,  posiadanie kasku narciarskiego, sprawdzonego sprzętu oraz pisemna zgoda rodziców (prawnych opiekunów) na udział w zawodach.
 KLASYFIKACJA:  Zawody przeprowadzone będą  trzech kategoriach wiekowych 1-3, 4-6 , 7,8, III gimnazjum oraz w dwóch grupach: dziewczęta  i chłopcy
SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:  Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z regulaminem PZN. Odbędą się dwa przejazdy slalomu giganta.
USTALENIE WYNIKÓW:  w  obu grupach zostanie ustalona kolejność miejsc według rzeczywistego czasu przejazdu.
 PROGRAM ZAWODÓW
• Rozdanie numerów startowych – 28.01.2019 godz.8.30
• Oglądanie trasy – zgodnie z NRS 
• Start pierwszego zawodnika - godz. 9.00 - 915.
• Po przejeździe ostatniego zawodnika, półgodzinna przerwa, a następnie wręczenie nagród i dyplomów – około godziny 13.00
•    Koniec zawodów - ok. godz. 13.30

RYZYKO STARTU • Każdy z zawodników powinien dostarczyć do szkolnego opiekuna wyznaczonego na czas trwania zawodów zgłoszenie oraz oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów). • Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest posiadanie kasku narciarskiego, sprawnego sprzętu oraz pisemna zgoda rodziców (prawnych opiekunów) na udział w zawodach.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE • Organizatorzy zawodów nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków, podczas jakiegokolwiek etapu zawodów. • Każdy uczestnik zobowiązany jest do szczególnej dbałości o bezpieczeństwo podczas każdego z etapów zawodów. • Regulamin może ulegać zmianom. Za obowiązującą wersję regulaminu należy uważać tę, która umieszczona jest w oficjalnym serwisie internetowym zawodów.

 

MAMY SREBRNY MEDAL

 

Wspaniale rozpoczęli rywalizację na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich zawodnicy KS Piątka Chorzów. Srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 0:30,40 zdobył Paweł Kwiecień z klasy 8 a oraz zajął 5 miejsce w finale na 200 m stylem klasycznym z czasem 2:25,29.

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

 

z radością informujemy, że do drugiego etapu Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się:

- w Szkole Podstawowej nr 5 – Paweł Kwiecień z języka polskiego,

- w Gimnazjum Sportowym nr 11 -  Alicja Zaucha z matematyki.Gratulujemy uczniom i ich  nauczycielom. Trzymamy kciuki za kolejne zmagania. 


W CZAPCE MIKOŁAJA

 

6 grudnia 2018 roku klasy 1-3 wzięły udział w konkursie „W czapce Mikołaja każdemu do twarzy”. Uczniowie ubrali się w czerwone stroje oraz zaprezentowali świąteczne nakrycia głowy. Zwyciężyła klasa 1d.

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI

 

W dniach 14-16 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu. Zawodnicy 14-letni rywalizowali w Olsztynie, 15-latkowie zaś w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wśród zmagań 14-latków, gdzie do startu zgłosiło się 556 zawodników z 144 klubów, srebrny medal w konkurencji 50m stylem klasycznym wywalczył Paweł Kwiecień. Paweł znakomicie zaprezentował się również w konkurencji 200m stylem klasycznym, gdzie ostatecznie został sklasyfikowany na 5. pozycji.  


W finałach tej imprezy startowali również:
- Marta Marczak, która wywalczyła 9.miejsce na 200m stylem grzbietowym, 11. miejsce na 100m stylem zmiennym, 15. miejsce na 100m stylem motylkowym oraz 17. miejsce na 100m stylem dowolnym,
- Ellgoth Szymon w finałach zajmował 16. miejsce na 100m stylem motylkowym oraz 17. miejsce na 200m stylem motylkowym,
- Gottschling Krzysztof zajął 19. miejsce na 200m stylem zmiennym.

Wszyscy zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe.


Do zmagań 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim przystąpiło 469 zawodników z 124 klubów. W tak dużej ilości zawodników bardzo dobrze odnalazł się nasz jedyny reprezentant Kamil Dominiczak, który dwukrotnie pływał w finałach Mistrzostw Polski. Kamil w konkurencji 100m stylem klasycznym wywalczył 18. miejsce, a na 200m stylem klasycznym 15. miejsce.
Pozostałe wyniki Kamila:
50m klasyczny – 22.
200m dowolny – 59.
50m motylkowy – 71.
Gratulujemy zawodnikom i treneromn.

 

Szanowni Państwo

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Marta Banasiuk urodzona w 2008 r. będąca mieszkanką Chorzowa, a także uczennicą Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie jako zawodniczka Uczniowskiego Kobiecego Klubu Sportowego Katowice została mistrzynią województwa śląskiego w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt pierwszej edycji Śląskiej Ligi Orliczek 2018 r.

Drużyna UKKS Katowice zdominowała rozgrywki i jako jedyny zespół w rozgrywkach miał dodatni bilans bramkowy. Zespół w całej lidze w 23. meczach zdobył 65 bramek, tracąc zaledwie cztery. Przewaga nad drugim miejscem wyniosła aż 36 punktów!

Warto odnotować, że UKKS Katowice grał rocznikiem 2009/2010 w lidze gdzie występowały dziewczyny z rocznika 2008. Trenerami UKKS Katowice są Tomasz Nawrocki posiadający licencję trenerską UEFA A oraz Michał Cebula - licencja UEFA C.

Z wyrazami szacunku

Uczniowski Kobiecy Klub Sportowy Katowice

 

WYRÓŻNIENIE DLA NAJZDOLNIEJSZYCH

 

Miło nam poinformować, że Alicja Zaucha, uczennica klasy III D, otrzymała stypendium przyznawane najzdolniejszej mlodzieży chorzowskich  szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Głównym kryterium były wyniki uzyskane w roku 2017/2018 w szkole, osiągnięcia związane zainteresowaniami i talentami wraz z średnią ocen nie mniejszą niż 5,0.


W tym roku stypendium przyznano siedmiorgu uczniom i wśród nich znajduje się nasza uczennica. Uroczystego wręczenia dokonali 6 grudnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, Zastępca Prezydenta Wiesław Ciężkowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Beata Kabza.  

 

ZUZANNA MISTRZYNIĄ ŚLASKA
 
W dniach 06-07.12.2018 r. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska 12-latków. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 12 letnich zdobyliśmy aż 16 medali.

Indywidualnie Mistrzynią Śląska została Zuzanna Pilecka na dystansach 100 m. stylem zmiennym oraz 100 m. stylem klasycznym, która wywalczyła również srebrne medale na dystansie 100 m. stylem dowolnym oraz 200 m. klasycznym. Bardzo dramatyczny przebieg miał wyścig na 200 m. stylem klasycznym, gdzie ostatecznie do złota zabrakło zaledwie 0,01 sek.

Amelia Purchałka zdobyła srebrne medale na dystansie 400 m. dowolnym, 800 m. dowolnym, 200 m. zmiennym, a także brązowy medal 200 m. dowolnym.

Kacper Porwik wywalczył brązowe medale na dystansie 200 m. klasycznym, 400 m. dowolnym, 800 m. dowolnym. Szczególnie zacięty przebieg miała seria finałowa na 200m. stylem klasycznym gdzie walka o brązowy medal między trzema zawodnikami trwała do samego końca i ostatecznie okazało się, że rzutem na taśmę brąz zdobyło ex aequo dwóch zawodników.
Brązowe medale zdobyli również:
Natalia Szpoton 100 m. zmiennym,
Grzegorz Warwas 200 m. zmiennym,
Przemysław Dziurski 200 m. grzbietowym.

Miejsca tuż za podium zdobyła Kinga Szczembara na dystansach: 100 m. klasycznym, 200 m. klasycznym oraz 100 m. zmiennym, na tym ostatnim dystansie brązowy medal przegrała zaledwie o 0,10 sekundy ze swoją koleżanką klubową. Marcin Juraś był piaty na 200dow, 400dow.

W startach drużynowych dwa złote medale wywalczyły sztafety dziewcząt na dystansach:
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Kinga Szczembara, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka z przewagą ponad 5 sekund nad drugim zespołem oraz po bardzo zaciętej i emocjonującej walce na dystansie 4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Natalia Szpoton (grzb), Zuzanna Pilecka (klas), Kinga Szczembara (mot) oraz Amelia Purchałka (dow).

Miejsce tuż za podium zajęła sztafeta chłopców na dystansie 4x100 m. stylem zmiennym, w składzie: Przemysław Dziurski (grzb), Kacper Porwik (klas), Grzegorz Warwas (mot) oraz Marcin Juraś (dow).
Wspaniałe walki o medale możesz zobaczyć na blogu KS Piątka Chorzów.

„HEJ W KOPALNI PRACA WRE, GÓRNICY PRACUJĄ…”

 

Tak śpiewały uczennice klasy 1c podczas akademii z okazji Barbórki, która odbyła się 4 grudnia w auli szkolnej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 1-3.

Dzieci miały okazję posłuchać opowieści w gwarze śląskiej o trudnej pracy górnika oraz o świętej Barbarze.
Akademię uświetnił występ szkolnej grupy tańca ludowego Klimzowianki oraz szkolnego koła teatralnego. Piosenkę „Niezwykła lekcja rytmiki”, z tekstem o Chorzowie naszych uczniów zaśpiewała Nadia przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Artura Bauca.

Jeszcze przed Barbórką, na zajęciach plastycznych chłopcy wykonali górnicze czako, a dziewczynki wianuszki. Dzieci wystąpiły w nich podczas akademii, czyniąc ją jeszcze bardziej wyjątkową.
Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie piosenki „Górniczy walczyk”, którą dzieci nauczyły się pod kierunkiem swoich nauczycielek.

Barbórka to piękne i bardzo ważne święto wszystkich górników. Zostało ono wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Tym bardziej cieszymy się, że w naszej szkole kultywuje się tradycje górniczego święta.

Organizatorami akademii były Katarzyna Czaja, Marta Jachimowska, Agnieszka Pokorna, Marta Radomek oraz Beata Szymura.

 

TAJNIKI PRACY HYDROLOGA

 

30 listopada uczniowie klas: 7a, b, c  brali udział w zajęciach prowadzonych przez  Piotra Kubiciela pracownika Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy oddział Kraków, Dział Służy Pomiarowo-Obserwacyjnej w Katowicach. Zajęcia dotyczyły pracy Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej.

Pan Piotr mówił o urządzeniach pomiarowych wody, elementach stacji meteorologiczej i jej rodzajach, o największych powodziach i ich skutkach oraz o pracy wykonywanej w terenie. Dzięki zajęciom uczniowie poznali nie tylko tajniki pracy hydrologa, ale również poszerzyli swoją wiedzę geograficzną.


MISIE NA POKAZ

 

W poniedziałek 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia. Przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie na najciekawsze ozdobienie szablonu misia.
Wśród klas 1-3 wyróżniono:
I miejsce - klasa 2d
II miejsce - kl. 3b
III miejsce - kl. 1d
Wyróżnienie - kl. 2c
Gratulujemy!
opiekunowie Młodszego Samorządu
Agnieszka Pokorna
Katarzyna Stawiarska-Mróz

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Jak co roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody bardzo miękkiego i miłego święta - Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do czytelni zaproszono uczniów klas pierwszych wraz z ich ulubionymi przytulankami.

Uczniowie poznali historię pluszowej zabawki oraz różne sławne misie, które są bohaterami książek i dobranocek. Dodatkowo bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola nr 18. Dzieci były zachwycone kolekcją misiów biblioteki, a na pamiątkę narysowały swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.


Dodatkowo biblioteka szkolna wraz z Radą Młodzieżową zorganizowała „Quiz o misiu” w programie Kahoot. Przedstawiciele klas odpowiadali na bardzo podchwytliwe pytania, z wykorzystaniem swoich smartfonów. Emocji było przy tym co niemiara. W klasach 4-6 -zwyciężyła klasa 5d, a w klasach 7-8 i III gimnazjum- klasa IIIA. Gratulujemy!
Kolejne święto za rok. Tymczasem biblioteka zaprasza do wypożyczania książek o misiach… i nie tylko.

 

Szanowni Państwo

 

W dniu 13 listopada br miało miejsce uroczyste otwarcie Placu do ćwiczeń - akrobatyka, parkour, street workout przy ulicy Szczecińskiej. Projekt został wybrany przez mieszkańców Chorzowa do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, zdobywając 1295 głosów.

W inauguracji wzięli udział: Prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala, dyrektor SP nr 5 - Wojciech Niezgoda oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Jest to więc okazja, by jeszcze raz wszystkim podziękować za wspieranie naszego  pomysłu. Dzięki temu w naszej dzielnicy mamy obiekt, który może służyć nie tylko uczniom z okolicznych szkół w czasie zajęć wychowania fizycznego, ale również pozostałym mieszkańcom naszego miasta.

Tomasz Grzywacz

Chorzowianin
http://www.chorzowianin.pl/na-klimzowcu-maja-gdzie-cwiczyc-jest-nawet-muzyka,n-9464.html

Portal Tuba Chorzowa
https://www.facebook.com/tubachorzowa/videos/304905486779930/

Mój Chorzów
https://mojchorzow.pl/i,nowoczesny-street-workout-park-juz-otwarty,200274,896465.html

Infoserwis chorzowianin - od 6 min 20 sek
http://www.chorzowianin.pl/chorzowianinpl-infoserwis--14112018,n-9462.html

Miasto Chorzów
https://www.facebook.com/umchorzow/videos/562946610815251/

 

Wywiad w radiu Eska z uczniami i nauczycielami

 

KLIMZOWIANKI TAŃCZĄ W „GASTRONOMIKU”

Szkolna grupa tańca ludowego Klimzowianki wystąpiła podczas akademii z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Gastronomiczno- Usługowych. „Koncert dla Niepodległej” odbył się 15 listopada w Starochorzwoskim Domu Kultury. Dzieci pięknie zatańczyły śląskiego trojaka i otrzymały bardzo duże brawa. Jak na szkołę gastronomiczną przystało po występie zostaliśmy poczęstowani pysznym, biało- czerwonym tortem.
Dziękujemy ZSG-U za zaproszenie, a na Szkolną grupę tańca ludowego Klimzowianki już wkrótce czekają nowe artystyczne wyzwania.

 

PIERWSZE STARTY NAJMŁODSZYCH

 
Pływacy z rocznika 2009 doskonale rozpoczęli swoja przygodę w Lidze Klubów Śląskich. Pierwsza konkurencja, w jakiej wystartowali najmłodsi to 8*50 m stylem dowolnym (starują na przemian dziewczynki i chłopcy) zajęliśmy wysokie 2 miejsce. Skład sztafety: Weronika Rączka,Tymoteusz Szczepanek, Julia Nowak, Tymoteusz Franke, Julia Singer, Jan Brocki, Hania Bas, Adam Bartoszewski. 

Z wysokiego C

rozpoczął starty w Lidze Klubów Śląskich rocznik 2006, po 1 rundzie prowadzimy z przewagą ponad 100 punktów nad drugim zespołem.
1 runda odbyła się w dniu 19-11-2018 r. w Dąbrowie Górniczej. Nasz klub KS Piątka reprezentowało 21 zawodników, wszyscy spisali się bardzo dobrze, co przełożyło się na wynik drużyny.
Indywidualnie na podium stawali:
Zuzanna Pilecka – 1 miejsce 100m stylem klasycznym oraz 2 miejsce 100m stylem zmiennym
Amelia Purchałka – 3 miejsce 200m stylem dowolnym
Szczembara Kinga – 3 miejsce 100m stylem klasycznym.
Tuż za podium uplasowali się dwukrotnie Kacper Porwik na 200m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym oraz Natalia Szpoton na 100m stylem klasycznym, która brązowy medal przegrała zaledwie o 0,14 sekundy.
Miejsca w pierwszej 10 zajęli ponadto:
Dominika Bezak – 8 miejsce 200m stylem dowolnym
Przemysław Dziurski – 10 miejsce 200m stylem dowolnym
Marcin Juraś – 8 miejsce 200m stylem dowolnym
Amelia Purchałka – 5 m 100m stylem zmiennym
Kinga Szczembara – 5 m 200m stylem dowolnym
Grzegorz Warwas – 10 m 100m stylem motylkowym, 8 m 100m stylem zmiennym
Indywidualnie punktowali dla drużyny także: Mateusz Juraś, Hanna Korolczuk, Miłosz Siek, Dawid Woźnica.
Ogromne emocje jak zawsze towarzyszyły sztafetom. Wspaniale spisały się nasze sztafety zmienne, aż trzy uplasowały się na miejscach punktowanych.
Na 3 stopniu podium uplasowała się sztafeta numer 1 w składzie: Dziurski Przemysław, Pilecka Zuzanna, Warwas Grzegorz, Purchałka Amelia
Wysokie 6 miejsce zajęła sztafeta numer 2 w składzie: Juraś Marcin, Szpoton Natalia, Szczembara Kinga, Porwik Kacper
Na miejscu 11 uplasowała się sztafeta numer 3 w składzie: Korolczuk Hanna, Bezak Dominika, Juraś Mateusz, Siek Miłosz
W sztafetach dziewcząt bezkonkurencyjna była nasza sztafeta w składzie: Szpoton Natalia, Szczembara Kinga, Purchałka Amelia, Pilecka Zuzanna, która nawet na moment nie oddała prowadzenia, prowadząc od pierwszej zmiany do samego końca wyścigu.  
Sztafeta numer 2 w składzie: Bezak Dominika, Korolczuk Hanna, Holeczek Maja, Jochim-Pawlik Paula uplasowała się na miejscu 10.
W sztafetach chłopców tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się sztafeta w składzie: Warwas Grzegorz, Porwik Kacper, Juraś Marcin, Dziurski Przemysław
A ostatnie punktowane 12 miejsce zdobyła sztafeta w składzie: Juraś Mateusz, Siek Miłosz, Mikolasz Arkadiusz, Woźnica Dawid
Kolejne zawody z cyklu Liga Klubów Śląskich dopiero po nowym roku.


RADA MŁODZIEŻOWA DLA SENIORA

 

W dniu 16.11.2018 Rada Młodzieżowa Szkoły włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Grupa uczniów wraz z opiekunami odwiedziła Dom Opieki Honorata w Chorzowie dla osób starszych, przewlekle chorych i niesamodzielnych.
Zaprezentowaliśmy mieszkańcom Domu nasz program artystyczny oraz wręczyliśmy wykonane przez nas kartki okolicznościowe. Były też rozmowy i dużo uśmiechu. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

 

NAJLEPSI W CHORZOWIE - BADMINTON

 

Duży sukces odniesli nasi uczniowie w mistrzostwach Chorzowa w badmintonie, Arkadiusz Hopek z klasy 8c oraz Oskar Skrzypek z klasy 8a. Nasi zawodnicy wywalczyli po zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce drużynowo w mieście, deklasując rywali z 9 szkół.

Należy podkreślić, iż w klasyfikacji indywidualnej chłopcy zajęli dwa pierwsze miejsca. Tym samym uczniowie udają się niebawem na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Bieruniu 27.11.2018 r.


Wyniki zawodów miejskich:
1. Sp 5 - 63 pkt
2. Sp 21 - 55 pkt
3. Sp 22 - 52 pkt
4. Gim 3 - 49 pkt
5. Sp 10 - 47 pkt
6. Sp 2 - 45 pkt
7. Sp 13 - 42 pkt
8. Sp 14 - 39 pkt
9. Sp 17 - 38 pkt


 

UCZNIOWIE Z WIZYTĄ U PREZYDENTA

W dniu 15.11.2018 r.   uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 gościli z wizytą u Zastępcy Preydenta Miasta Chorzowa ds Społecznych Wiesława Ciężkowskiego. Celem spotkania była prezentacja pucharów i wyróżnień zdobytych przez uczniów szkoły w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Igrzysk Dzieci o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

 

SPORTOWCY O SPORCIE
  
W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole "Konkurs wiedzy o sporcie", którego celem było zachęcenie młodzieży do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych, zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportu. Uczestniczyło w nim po trzech reprezentantów klas siódmyvh.

Konkurs wygrała klasa 7a w składzie: Bugla Paweł, Dziurski Przemysław, Zaczkowski Patryk.
Drugie miejsca -z uwagi na minimalne różnice punktowe oraz dużą wiedzę zaprezentowaną w temacie - zajęły solidarnie reprezentacje klas b,c,d.
Wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców odbyło się na uroczystej akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Konkurs zorganizowali i czuwali nad sprawnym przebiegiem nauczyciele Maria Poznańska, Bartłomiej Musiał oraz Stanisław Gawenda.
 
DZIEŃ ŚPIOCHA
Zmiana  czasu na zimowy zainspirowała klasy 1-3 do  świętowania Szkolnego Dnia Śpiocha.  Było sennie, a zarazem bardzo kolorowo. W piżamowych strojach braliśmy udział w konkursie na rzut kapciem do celu.
W konkursie na  najlepiej przebraną klasę edukacji wczesnoszkolnej pierwsze miejsce zajęła klasa 3a z wychowawcą Jolantą Solgą.
Opiekunowie Małego Samorządu
Agnieszka Pokorna
Katarzyna Stawiarska-Mróz.
 
PUDEŁKO LEKTUR
 
W naszej szkole staramy się, aby lekcje były atrakcyjne. Szczególnie widać zaangażowanie uczniów w trakcie omawiania lektur, które mogą być naprawdę inspirujące. Oto prace uczniów klasy 4a i 4d, których zadaniem było zgromadzenie w pudełku rekwizytów związanych z lekturą "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwy oraz  napisanie o nich historii. Niektóre prace uczniów były niezwykłe i warte upamiętnienia.
 
GLIWICE NIGHT & LIGHTS SWIM 2018
 
3 listopada w krytej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM 2018.
Była to już trzecia edycja tej bardzo popularnej imprezy pływackiej, która jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce rozgrywaną przy alternatywnym oświetleniu obiektu.

Odpowiednio animowane światło i dźwięk w połączeniu z walką o medale młodych pływaków którzy zakwalifikowali się do wieczornych finałów  wyzwoliły niesamowite emocje sportowe.
W zawodach wystartowało 350 zawodników z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszej szkoły. Miejsca na podium zdobyli: Kwiecień Paweł 2 złote medale i 1 brązowy, Kempa Kinga 2 złote medale. Dwa srebrne medale wywalczyły Idzikowska Iga w stylu klasycznym i Smiczek Julia w stylu grzbietowym i dowolnym, Pilecka Zuzanna 1 złoty i 1 brązowy medal, Ellgoth Szymon 2 brązowe medale. W finałach brali również udział: Purchałka Amelia, Tuszyńska Matylda, Gottschling Krzysztof, Warwas Grzegorz, Dziurski Przemysław, Porwik Kacper i Urban Oskar.
 
 
NOWY SKŁAD RADY MŁODZIEŻOWEJ
 
Przewodniczący: Bartosz Holeczek (8a)

Zastępca: Mikołaj Broll (6c)
 
Członkowie: Julia Kowalczyk (5b), Nadia Kotnis (8a), Filip Kosakowski (5e), Anita Kordela (4b), Nikola Płaneta (5f), Maria Stępniewska (5e), Oliwia Czapla (5b), Karol Piecyk (5b), Adam Bryzek (3b), Milena Piecha (3a), Amelia Bąk (3b).
 
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

PŁYWANIE DRUŻYNOWE – IGRZYSKA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
O PUCHAR PREZYDENTA CHORZOWA
 
MIEJSCE: Pływalnia MORiS w Chorzowie Plac Powstańców Śląskich
 
TERMIN: 13.12.2018 r (czwartek)

UCZESTNICY ZAWODÓW:

Zawodnicy z roczników 2009 i młodsi,  2008, 2007, 2006
Rozgrzewka: godz. 8.30, odprawa techniczna godz. 9.00

UROCZYSTE OTWARCIE ZAWODÓW: 9.15

PROGRAM ZAWODÓW wg kolejności startów.
 

100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
 
 
Społeczność uczniowska „Piątki” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”. Założeniem akcji jest przesłanie kartek pocztowych z wizerunkiem swojego miasta oraz przekazanie informacji o atrakcjach turystycznych i miejscach cennych historycznie do szkół na terenie całego kraju.
W ten sposób uczniowie promują swój region oraz zdobywają wiedzę o innych miejscowościach zarówno dużych miastach jak i małych wiosek.
W wymianie kartek bierze udział ponad 600 szkół z kraju.
Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES