^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
   wspierac i uczyc   
wfzklasa
Blog K.S. Piątka
czytamsobie national geografic odkrywca logo

SKRÓCONE LEKCJE
 
Od dnia 12.06.2019 r. (środa) do 14.06.2019 r. (piątek) lekcje zostają skrócone. Szczegóły w dzienniku elektronicznym.
 
 
W SIATKÓWCE TEZ SUKCES
 
Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i awans do zawodów rejonowych uzyskały uczennice klasy 8a Kinga Grycman i Oliwia Burzyńska. Drugie miejsce w kategorii chłopców zdobyli: Mateusz Drabina IIIB, Mariusz Strzesak IIIB oraz Tomasz Strzesak z klasy 8c. Trenerami uczniów są Sebastian Rostek i Marek Krychowski.
 
SYMPATYCZNY WOJTEK
 
Klasy czwarte uczestniczyły w specjalnych zajęciach czytelniczych Niedźwiedź Wojtek – superbohater. Historia oparta na faktach, której bohaterem jest niedźwiedź adoptowany przez polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.  Dzieci poznały jego przygody oraz książki ze zbiorów biblioteki dotyczące misia.
 
Skoro Wojtek był superbohaterem musiał zostać umieszczony w komiksie. Ogłoszono więc konkurs na wykonanie komiksu dotyczącego wybranej przygody misia. A oto wyniki:
I miejsce - Oskar Gawrych, kl. 4c
II miejsce - Karol Kumor, kl. 4d
III miejsce - Julia Niemiec, kl. 4b
Wyróżnienie - Bartek Dereń, kl. 4c
Zajęcia zorganizowano również dla uczczenia 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Przybliżyły dzieciom nie tylko ciekawe pozycje książkowe lecz również ważne momenty z polskiej historii.

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ
 
Jak pisał św. Paweł  „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości (…), nie pamięta złego (…), miłość nie ustaje (…)”.
W naszej szkole chcieliśmy mówić o miłości – miłości, która ma imion wiele. W szkolnym konkursie Miłość niejedno ma imię, który miał miejsce 13 maja  zaprezentowali  się uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Jury miało niełatwe zadanie, aby spośród 26 uczestników wyłonić zwycięzców. Wszystkim uczestnikom  wręczono pamiątkowe  dyplomy oraz upominki.
Jury przyznało:    
I miejsce  Julii Pistelok  z klasy 2d
II miejsce  Karolinie Kolarskiej  z klasy 3b
III miejsce  Mai Czomber  z klasy 2b
Uczennice  wzięły udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim Miłość niejedno ma imię, który odbył się 21 maja w Miejskim Domu Kultury. Maja Czomber uzyskała I wyróżnienie, a miejsce II zajęła  Karolinka Kolarska.

FINAŁ WOJEWÓDZKI
 
27 maja reprezentacja naszych trójboistek (Julia Niemiec, Milena Norek, Emilia Jarczyk 4b, Agata Długi 5c, Amelia Dąbrowska 5b), wzięły udział w finale wojewódzkim w trójboju lekkoatletycznym, który odbywał się w Rudzie Śląskiej.
 
Podczas zawodów (60m, skok w dal ze strefy, rzut pilką palantową) dziewczęta ze startu na start poprawiały swoje rekordy życiowe. Ostatecznie dziewczęta zajęły 6 miejsce z wynikiem 435 pkt. Najwięcej punktów w naszej drużynie uzyskała Amelia - 129 pkt. Dziewczęta do zawodów przygotowała Marzena Gruchel.
 
POKONALIŚMY TRZYDZIEŚCI KLUBÓW
 
27 maja w Gliwicach odbył się Finał Ligi Szkół i Klubów Śląskich. W roku szkolnym 2018 /2019 zawodnicy startowali w czterech edycjach (8 startów indywidualnych różnymi stylami i na różnych dystansach oraz sztafety) zbierając punkty zarówno dla drużyny jaki i indywidualnie.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce w roczniku 2005 i II miejsce w roczniku 2004 pokonując ponad trzydzieści Śląskich Szkół i Klubów.
Statuetki za zajęcie miejsca w łącznej punktacji roku szkolnym 2018/2019 odebrali:
rocznik 2005 :
Kinga Kempa I miejsce
Iga Idzikowska V miejsce
Julia Smiczek VIII miejsce
Rocznik 2004:
Marta Marczak – III miejsce
Paweł Kwiecień – I miejsce.
 
WYGRANA W IGRZYSKACH
 
28 maja nasza Szkoła zajęła I miejsce (chłopcy) i IV miejsce (dziewczęta) w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka  Województwa Śląskiego w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.
Drużyna składała się z zawodniczek i zawodników z klas 7, 8 SP i III gimnazjum. Każdy startował w jednej konkurencji indywidualnej zbierając punkty dla drużyny oraz w sztafecie dziewcząt i chłopców.
Miejsca na podium zajęli następujący zawodnicy:
I miejsce – Kinga Kempa (100 m st. grzbietowym) i Paweł Kwiecień (100 m st. zmiennym) oraz sztafeta 8 x 50 dowolnym chłopców
II miejsce – Marta Marczak (100 m st. zmiennym),  Iga Idzikowska (100 m st. klasycznym), Kamil Dominiczak (100 m st. klasycznym),  Kamil Kosytorz (50 m st. klasycznym), Adrian Bonsz (50 m st. grzbietowym)
III miejsce – Matylda Tuszyńska (50 m st. grzbietowym).
 
 
ZAGADKOWA FABRYKA WYPIEKÓW

 

Szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie w wieku 6-12 lat na wspólne rozwiązywanie pysznych angielskich zagadek.
Więcej informacji dostępnych jest w linku ponizej.

Zagadkowa Fabryka Wypieków - plik do pobrania

 
BASEN OTWARTY
 
W środę, 29 maja, oficjalnie otwarto basen po ponadrocznym remoncie. Basen przeszedł kompleksową modernizację. Wymieniono m.in. całą nieckę basenu. Basen jest podświetlony i zamontowano też nowe nagłośnienie, które pozwoli na rozgrywanie zawodów. Basen ma 25 m długości i 12,5 m szerokość. Głębokość sięga od 1,10 m do 1,80 m. 

Remont obiektu kosztował prawie 18 milionów złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie do inwestycji w wysokości ponad 13 milionów złotych z funduszy unijnych - mówiL po zakończeniu remontu Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa
W czasie uroczystego otwarcia, Andrzej Kotala, skoczył do wody i przepłynął basen na dystansie 50 m.
 
W chwili obecnej z basenu mogą korzystać uczniowie szkoły. Od września planowane jest udostępnienie basenu dla mieszkańców Chorzowa.
 
RADA RODZICÓW  INFORMUJE
Termin kolejnego zebrania: 11 czerwca, godz. 18;00.
 
 
PIERWSZOKLASIŚCI OFICJALNYMI CZYTELNIKAMI
24 maja uczniowie klas pierwszych uroczyście przyrzekali sięgać po książki z radością, dbać o nie i nigdy nie nudzić się w ich towarzystwie. Podczas pasowania na czytelnika dzieci wykonywały różne zadania, przypomniały sobie zasady korzystania ze szkolnej biblioteki  oraz jak obchodzić się z książką. W świat poezji dziecięcej wprowadziły uczennice klasy 2b, laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego.
Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie dotrzymają złożonej obietnicy i przeżyją wiele ciekawych, literackich przygód. Zapraszamy do biblioteki!
 
ZWYCIĘŻAMY W LIDZE KLUBÓW ŚLĄSKICH
 
Zawodnicy z rocznika 2006 wygrywają kolejną edycję Ligi Klubów Śląskich.
W dniu 21-05-2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się 3 runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2006. Po tej rundzie nasza przewaga nad drugim zespołem wzrosła - z 260 na 417 pkt. Prowadzimy również w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 20 medali (8 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych).
Indywidualnie miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Pilecka – dwukrotnie 1 miejsce 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym
Przemysław Dziurski– 2 miejsce 200m stylem grzbietowym
Amelia Purchałka – 2 miejsce 200m stylem dowolnym.
Tuż za podium uplasowała się Szpoton Natalia na 100m stylem zmiennym.
 
Jak zawsze emocjonujące były występy zespołów sztafetowych.
Srebrny medal zdobyła nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem zm w składzie: Dziurski Przemysław (grzb), Pilecka Zuzanna (klas), Purchałka Amelia (mot), Juraś Marcin (dow), Natomiast złoto wywalczyła sztafeta 4x100m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Bezak Dominika, Szpoton Natalia, Purchałka Amelia, Pilecka Zuzanna.
 
Niewiele do podium zabrakło sztafecie 4x100m dowolnym chłopców w składzie: Juraś Marcin, Juraś Mateusz, Warwas Grzegorz oraz Porwik Kacper, która ostatecznie zajęła 4 miejsce.
Finał Ligi Klubów Śląskich rocznika 2006 odbędzie się 18 czerwca 2019 r.
Brawa za dzisiejsze starty dla wszystkich zawodników i ich trenerów: Grażyny Błaszczak,  Małgorzaty Myrcik.
 
SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ
 
Miło nam poinformować, że szkoła nasza w ogólnopolskim konkursie „Szkoła Niepodległej” zorganizowanym przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymała zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej”.
Konkurs „Szkoła Niepodległej” trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku, a zgłosiło się do niego w sumie 400 szkół. Uczestnikiem mogła być szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna lub zespół szkół. Na zaproszenie odpowiedziały także przedszkola i 7 z nich wykonało wszystkie zadania.
Zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej” nadane zostało 215 szkołom z całego kraju, które zrealizowały wszystkie zadania z następujących obszarów:
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej – uczczenie świąt 3 V, 15 VIII i 11 XI;
Szlak Współtwórców Niepodległości – projekt wydobycia na światło lokalnych działaczy i dowódców Polskiej Organizacji Wojskowej, bohaterów drugiego planu, nauczycieli, ludzi kultury itp., osób zasłużonych dla Niepodległości;
Szlak Żołnierzy Niepodległości – projekt ocalenia od zapomnienia żołnierzy wszystkich formacji walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej poprzez dbanie o miejsca pochówku oraz inne miejsca pamięci (tablice, krzyże, pomniki) i we współpracy z partnerami zewnętrznymi, np. samorządem, objęcie ich stałą opieką oraz popularyzacja wiedzy o nich;  
Szlak Dróg do Niepodległości – projekt ukazujący wielość dróg prowadzących do wolności;
Szlak Pierwszych Dni Wolności – projekt organizacji wielu wydarzeń upamiętniających pierwszy dzień wolności w różnych miejscowościach i regionach.
Uczestnicy, wykonując zadania, zdobywali wirtualne odznaki będące symbolicznym przejściem szlaku. Pięć odznak umożliwiało zdobycie Miana „Szkoły Niepodległej”.
Konkurs był długofalowy i angażował zarówno uczniów, jak i społeczność lokalną. Należało wykazać się konsekwencją oraz wytrwałością.
Koordynatorkami akcji w naszej szkole były Marta Jachimowska, Beata Szymura i Justyna Wostal-Matysek.
 
GRAD MEDALI
 
Ogromny sukces Klubu na  X Jubileuszowych Międzynarodowych Zawodach w pływaniu Koziołki Pływackie 2019 – wiele rekordów życiowych, grad medali, a także sukcesy w klasyfikacji generalnej.
W dniach 10-11.05.2019 r. 9-cio osobowa reprezentacja zawodników naszej szkoły w składzie:
Bugla Paweł (2005), Dusza Maciej (2007), Dusza Michalina (2008), Idzikowska Iga (2005), Kempa Kinga (2005), Purchałka Amelia (2006), Szczembara Kinga (2006), Tuszyńska Matylda (2005), Wiernicka Julia (2007), wzięła udział w zawodach na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach udział brało 36 klubów z całej polski i gości z zagranicy, łącznie wystartowało 397 zawodników.
Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych rocznik 2009 i młodsi, 2008, 2007, 2006 oraz 2005 i starsi. Szczególnie trudne zadanie czekało tych ostatnich zawodników, którzy w największej liczbie reprezentowali nas na tych zawodach, a mimo to zdominowali nie tylko podium, wygrywając ze starszymi zawodnikami, ale i klasyfikację generalną.
Medale zdobyli:
Dusza Maciej – 5 złotych medali na dystansach: 50 dowolnym, 100 i 200 grzbietowym, 50 motylkowym i 200 zmiennym oraz srebrny medal – 100 zmiennym,
Idzikowska Iga – 3 srebrne medale na dystansach: 50,100 i 200 klasycznym oraz 1 brązowy na dystansie 100 dowolnym
Kempa Kinga – 4 złote medale na dystansach: 50,100 i 200 grzbietowym oraz 100 zmiennym, a także 2 srebrne na dystansach: 50 dowolnym i 200 zmiennym
Purchałka Amelia – 2 brązowe medale na dystansach 50 i 400 dowolnym
Szczembara Kinga – 2 srebrne medale na dystansach 100 i 200 klasycznym oraz 1 brązowy na dystansie 50 klasycznym
Tuszyńska Matylda – srebrny medal na dystansie 200 grzbietowym oraz 2 brązowe na dystansach 50 i 100 grzbietowym
Wiernicka Julia – srebrny medal na 50 dowolnym
Sukcesy w klasyfikacji generalnej:
•    4 miejsce w klasyfikacji medalowej, łącznie 25 medali: 9 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych
•    1 miejsce na liście multimedalistów – Dusza Maciej – 5 złotych i 1 srebrny medal
•    2 miejsce na liście multimedalistów – Kempa Kinga -  4 złote i 2 srebrne medale
•    2 miejsce w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji na najlepszego zawodnika za 3 starty w punktacji wielobojowej – Dusza Maciej
•    1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę za 3 starty w punktacji wielobojowej - Kempa Kinga
•    puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii OPEN – Kempa Kinga
•    nagroda dla trenera najlepszej zawodniczki – Myrcik Małgorzata
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich startujących zawodników i ich trenerów.
 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „PUCHACZ PIOTR”
 
Do II etapu konkursu „Puchacz Piotr” dla klas 1-3 SP zakwalifikowali się uczniowie:
Bartosz Pella
Michał Malcharczyk
Justyna Stanoszek
Bruno Kościukiewicz
Milena Piecha
Piotr Witulski
Konkurs odbył się w Studio Nauczania MathRiders Katowice Północ.
 
 
DYPLOM DLA DZIEWCZĄT
 
13 maja uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 zajęły II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Sukces dziewczyny zawdzięczają własnym umiejętnościom, talentowi oraz pracy trenera Sebastiana Rostka.
 
Skład naszej drużyny:
 
1.Adamczyk Zuzanna (6b SP5)
2.Cieślik Patrycja (6b SP5)
3.Kosz Karolina (6b SP5)
4.Mosoń Julia (6b SP5)
5.Ogłozińska Michalina (6b SP5)
6.Sałahub Oliwia (6b SP5)
7.Skorupa Izabela (6b SP5)
8.Trychta Iga (6b SP5)
9.Gajowska Julia (6e SP5)
10.Grolik Kamila (5b SP5)
11.Hercog Weronika (5b SP5)
 
 
CZWARTA KLASA W NATARCIU
 
III edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2009 odbyła się w Dąbrowie Górniczej 10 maja 2019 r. Nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce w sztafecie 8 razy 50 stylem dowolnym w składzie Hanna Bas, Bartosz Adamczyk, Julia Singer, Patryk Zwierkowski, Zuzanna Matyjaszczyk, Tymoteusz Szczepanek, Weronika Raczka, Tymoteusz Franke.
 
Sztafeta chłopców 4 razy 50 m stylem zmiennym po bardzo zaciętej walce zdobyła drugie miejsce (przegrała zaledwie o 0,08 sek). Chłopcy płynęli w składzie: Bartosz Adamczyk (grzb), Adam Bartoszewski (klas), Tymoteusz Szczepanek (mot), Tymoteusz Franke (kraul). W punktacji klubowej zajmujemy 4 miejsce. Przed nami ostatnia IV edycja zawodów.
Grażyna Błaszczak
 
XXIX OLIMPIJSKIE DNI SPORTU SZKOLNEGO
 
 
Regulamin 

1. Tegoroczne XXIX Olimpijskie Dni Sportu nawiązują do starożytnych Igrzysk Olimpijskich.
2. Ze względu na obchody 100-lecia Polskiego Związku Lekkoatletyki, rywalizujemy w konkurencjach lekkoatletycznych – bieg, skok, rzut.
3. Każda klasa wyłania w drodze eliminacji reprezentację 12 osobową (2 dziewczynki i 2 chłopów w każdej konkurencji).
4. W trakcie Dni Sportu rozgrywamy tylko konkurencje finałowe. Eliminacje przeprowadzamy zgodnie z przydziałem według wcześniej ustalonych terminów (nauczyciele wf oraz nauczyciele 1-3 na swoich lekcjach).
5. Sędzią głównym każdych zawodów jest osoba wymieniona na pierwszym miejscu w programie zawodów.
6. Zawodnicy zostają nagrodzeni po zakończeniu każdej konkurencji – wieniec laurowy, dyplom i nagroda rzeczowa w zależności od możliwości finansowych.
7. Dekoracji zwycięzców dokonuje dyrektor szkoły lub komisja sędziowska.
8. Wychowawcy są odpowiedzialni za udział klasy w rywalizacji sportowej, punktualność oraz dyscyplinę uczniów niebiorących udziału w zawodach.
9. Nie prowadzimy rywalizacji na poziomie poszczególnych klas.
10. Rywalizacja sportowa przebiega zgodnie z zasadą fair play.
 
 
DEBIUT W REPREZENTACJI
 
Dobry występ zanotował Paweł Kwiecień w Wielomeczu juniorów 15-16 letnich rozegranym w Oświęcimiu. W wyścigu na 100 m stylem klasycznym zajął IV miejsce (z nowym rekordem życiowym 1:08, 25) dokładając swoją cegiełkę do dorobku punktowego reprezentacji Polski, która ostatecznie zajęła drugie miejsce za Węgrami, kolejne miejsca zajęły reprezentacje Czech i Słowacji.
 
WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY
 
 
Filip Malcharczyk– wynik bardzo dobry
 
Wyróżnienia:

1. Szymon Machnik
2. Jakub Gibaszewski
3. Konrad Wnuk
4. Dawid Hadzik
5. Patryk Zaczkowski
6. Paweł Bugla
7. Maria Rus
8. Milena Piecha
9. Michał Machnik
10. Kinga Kuczyńska
11. Witold Wzgarda
12. Katarzyna Wołowczyk
13. Franciszek Warot
14. Amelia Gawlik
 
PAWEŁ W KADRZE
 
Uczeń klasy 8 a Paweł Kwiecień został powołany do reprezentacji Polski juniorów 15-16 letnich na Wielomecz pływacki z udziałem reprezentacji Czech, Słowacji, Węgier i Polski, który odbędzie się 4-5 maja w Oświęcimiu.
To ogromne wyróżnienie dla Pawła i jego trenera Sławomira Pąchalskiego.
Zawodnik Piątki Chorzów będzie startował na dystansie 50, 100 i 200 m stylem klasycznym.
Kibicujemy i trzymamy kciuki.
 
PIĄTKA NA PIĄTKĘ
 
W dniach 6-7 kwietnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły zawodników z rocznika 2006 w składzie:
- Bezak Dominika
- Dziurski Przemysław
- Juraś Marcin
- Juraś Mateusz
- Pilecka Zuzanna
- Porwik Kacper
- Purchałka Amelia
- Szczembara Kinga
- Szpoton Natalia
- Warwas Grzegorz
brała udział w bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych, w kategorii I – szkoły podstawowe grupa młodsza.W zawodach punkty były przyznawane za udział w finałach oraz miejsca zajęte przez sztafety. Rozgrywane były finały A oraz B. Dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników, z których każdy ma na swoim koncie indywidualne występy w finałach oraz zaciętej walce sztafet udało nam się wywalczyć w tej rywalizacji 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za zespołami z Warszawy, Krakowa oraz Oświęcimia.
Nasi reprezentanci w finałach według konkurencji:
200 dowolny dziewcząt: Purchałka Amelia – 4 miejsce Finał B
200 dowolny chłopców: Juraś Mateusz – 5 miejsce oraz Juraś Marcin – 6 miejsceFinał B
100 klasyczny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 2 miejsce oraz Szpoton Natalia – 8 miejsce Finał A, a także Szczembara Kinga – 3 miejsce Finał B
100 klasyczny chłopców: Porwik Kacper – 7 miejsce Finał B
200 grzbietowy chłopców: Dziurski Przemysław – 3 miejsce Finał A
200 zmienny dziewcząt: Purchałka Amelia – 8 miejsce Finał A oraz Szpoton Natalia 7 miejsce Finał B200 zmienny chłopców: Warwas Grzegorz – 5 miejsce oraz Juraś Mateusz – 6 miejsce finał B
50 dowolny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 6 miejsce Finał A oraz Bezak Dominika – 2 miejsce Finał B
50 dowolny mężczyzn: Juraś Marcin - 6 miejsce oraz Dziurski Przemysław – 8 miejsce Finał B100 dowolny dziewcząt: Purchałka Amelia – 2 miejsce Finał B
100 dowolny chłopców: Juraś Mateusz – 4 miejsce oraz Juraś Marcin – 5 miejsce Finał B
200 klasyczny dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 2 miejsce, Szpoton Natalia – 5 miejsce oraz Szczembara Kinga – 8 miejsce Finał A
200 klasyczny chłopców: Porwik Kacper – 4 miejsce Finał B
100 grzbietowy chłopców: Dziurski Przemysław – 7 miejsce Finał A oraz Juraś Marcin – 2 miejsce Finał B
100 motylkowy dziewcząt: Pilecka Zuzanna – 1 miejsce oraz Purchałka Amelia – 2 miejsce Finał B
100 motylkowy chłopców: Juraś Mateusz – 3 miejsce oraz Warwas Grzegorz 6 miejsce Finał B
Nasze sztafety wywalczyły odpowiednio:
sztafeta mieszana 4x50 m. stylem zmiennym 1 w składzie: Dziurski Przemysław, Pilecka Zuzanna, Purchałka Amelia, Juraś Marcin – 8 miejsce, sztafeta 2 w składzie: Bezak Dominika, Szpoton Natalia, Warwas Grzegorz, Juraś Mateusz – 10 miejsce
sztafeta 4x100 m. stylem dowolnym dziewcząt w skłądzie: Bezak Dominika, Szpoton Natalia, Purchałka Amelia, Pilecka Zuzanna – 6 miejsce
sztafeta 4x100 m. stylem dowolnym chłopaków w składzie: Dziurski Przemysław, Porwik Kacper, Juraś Marcin, Juraś Mateusz – 5 miejsce.
Po dwóch dniach zmagań wypełnionych po brzegi od samego rana do późnego wieczora, nasi zawodnicy wrócili do domów zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku i satysfakcją z osiągniętego wyniku. Brawo za walkę i ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów.
Grażyna Błaszczak
 
 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES