^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
   wspierac i uczyc   
wfzklasa
Blog K.S. Piątka
czytamsobie national geografic odkrywca logo

 

CHORZOWSKI BIEG PRZEŁAJOWY

 

Tradycją jest, że  Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje Międzyszkolny Bieg Przełajowy im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna impreza otrzymała szczególną oprawę, bieg ku czci wielkiego lekkoatlety włączony został do programu szkolnego obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
 
Do tego święta lekkoatletycznego przyłączyły się wszystkie szkoły podstawowe oraz ostanie, trzecie klasy gimnazjum miasta Chorzowa.
 
Bezapelacyjnym, drużynowym zwycięzcą imprezy została „Piątka” Chorzów. Również indywidualnie zajęliśmy większość miejsc na podium. Walkę z nami podjęła tylko Szkoła Podstawowa nr 21. 
 
Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta w Chorzowie.
 
LEKKOATLECI I PŁYWACY GRAJĄ W NOŻNĄ
 
W rozegranym turnieju piłki nożnej na poziomie dzielnicy, reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 2 6:0 a w finale pokonała zespół SP 37 7:0 awansując tym samym do finału miejskiego.
 
W drużynie grali: Krensel Jakub, Bednarek Alan, Bogunia Jonasz, Widepuhl Jakub, Wiśniewski Natan wszyscy z klasy 6b oraz z 6a: Porwik Kacper, Juraś Marcin, Warwas Grzegorz, trenerem był Stanisław Gawenda.
 
 

PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM ZA ROK 2017/2018

Imielin 8 października 2018 r.

 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Igrzysk Dzieci o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klas siódmych oraz II i III gimnazjum zajęli zaszczytne miejsce trzecie.

Kurator Jacek Szczotka dziękował przede wszystkim trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego za duży wkład w rozpowszechnianiu idei wychowania przez sport.

 

ALFIK MATEMATYCZNY 2018

 

21 listopada 2018 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik matematyczny”. Uczniowie mogą zapisywać się na konkurs u nauczycieli matematyki do 31 października. Koszt udziału w konkursie to 10 zł.


Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.
Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 8) i gimnazjalnych.
Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych.

Zachęcamy uczniów do udziału!

 

 „U NAS JEST PIĘKNIE” - POWROTY, CZYLI WCZORAJ I DZIŚ ŚLĄSKIEGO KRAJOBRAZU

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 5 a Jakub Katarzyński otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Geograficzne oddział w Katowicach pod patronatem UŚ Wydziału Nauk o Ziemi. Praca została wyróżniona z pośród blisko 200 nadesłanych prac.

Jakub przygotował Dyptyk: „Spodek – kosmiczne serce Katowic w perspektywie 49 lat – 1969-2018”.

 

II IGRZYSKA GRUPY WYSZEHRADZKIEJ

 

Węgierska Górka była gospodarzem międzynarodowej imprezy sportowej, w której udział wzięli młodzi zawodnicy z Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Była to także wspaniała okazja do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tocząca się od 18 września rywalizacja sportowa w piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce przyniosła wiele sportowych sukcesów, emocji i zabawy. Młodzi sportowcy z czterech państw mogli aktywnie spędzać czas i poznawać piękno naszego kraju. Jednym z głównych sponsorów było Ministerstwo Sportu i Turystyki, które chętnie wspiera i włącza się w organizację imprez przynoszących dzieciom i młodzieży dużo radości, kształtujących charakter, postawy życiowe i uczą zdrowej rywalizacji.
 
Prezes Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, Grzegorz Janik przywitał młodych sportowców, trenerów i wszystkich uczestników II Igrzysk Grupy Wyszehradzkiej na gościnnej ziemi żywieckiej. „Nie jest bowiem przypadkiem ponowne wybranie Węgierskiej Górki i Milówki na arenę zmagań sportowych. Miejscowości położonych w przygranicznym Beskidzie Żywieckim, łączącym Polskę, Słowację i Czechy. Gdy dodamy jeszcze przedstawicieli Węgier, to możemy być dumni, że tutaj krzewimy ideę Współpracy Wyszehradzkiej” – powiedział prezes SZS Grzegorz Janik.


Reprezentacja każdego z 4 państw składała się z drużyny: piłki nożnej chłopców, piłki ręcznej chłopców oraz mieszanej drużyny lekkoatletycznej. W tym doborowym towarzystwie znaleźli się piłkarze ręczni „Zrywu” Chorzów, uczniowie klasy sportowej 7c i 8c Szkoły Podstawowej nr 5: Mikołaj Grabowski, Tomasz Strzesak, Szymon Jędrzejczyk, Jurand Rybacki, Aleks Gazda, Adam Błaszak, Dominik Szabelski, Kacper Grzegorzyca, Piotr Morhardt, Błażej Lipkowski, Mateusz Kosak i Paweł Respondek. Opiekunami naszej ekipy byli: Marek Krychowski i Sebastian Rostek, a nad całością czuwał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.
Po podsumowaniu wyników we wszystkich trzech dyscyplinach reprezentacja Polski zajęła  I miejsce, a za nią uplasowały się Czechy, Węgry i Słowacja.

 

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

Nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Program:

24-27.09.2018. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

28.09.2018. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

* Uczeń zgłasza się na egzamin do pracowni komputerowej sale 205 lub 209 na dowolnej przerwie od 8.45 do 13.30
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł  Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia!

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,


wakacje szybko się skończyły i nadszedł czas powrotu do szkoły. Prezydium Rady Rodziców pragnie Państwu i wszystkim uczniom życzyć owocnej nauki w nowym roku szkolnym.

Szanowni Państwo, dziś dzień zebrań klasowych. Zwracam się do Was z prośbą o ułatwienie pracy klasowym skarbnikom i składanie deklaracji wpłat na Radę Rodziców na zebraniu lub jeżeli nie są Państwo na nim obecni, to o jak najszybszy kontakt ze skarbnikiem i podanie kwot. Zależy nam na szybkim zebraniu deklaracji składek, gdyż to na ich podstawie tworzymy plan finansowy ma nowy rok szkolny. Składka została ustalona na 100 zł na rok. Oczywiście, jeżeli mogą Państwo wesprzeć Radę Rodziców większą kwotą to będzie nam bardzo miło, a na pewno z korzyścią dla Państwa dzieci.

Szanowni Państwo, co roku w sposób szczegółowy rozliczamy się z każdej złotówki jaką przekazujecie Państwo na Radę Rodziców na dorocznym Walnym Zebraniu, na które zapraszani są wszyscy przewodniczący rad oddziałowych. Dodatkowo od kilku lat zamieszczamy rozliczenia na stronie szkoły w zakładce Rady Rodziców tak, aby wszyscy zainteresowani mogli się z nimi zapoznać.

Ze względu na remont szkoły w zeszłym roku zrezygnowano z wielu konkursów i imprez szkolnych. Pieniądze, które nie zostały wydane na konkursy i imprezy przeznaczyliśmy na dofinansowanie zakupu krzeseł do nowej auli. W tym roku wszystko wraca do normy. Za pieniądze, które Państwo przekazujecie corocznie fundowane są nagrody w konkursach lub podarunki w różne święta i imprezy szkolne. Dwadzieścia procent wpłat klasy wraca do niej i można z nich dofinansować np. wycieczki klasowe. W tym roku konkursów i imprez będzie więcej więc pewnie i wydatki będą większe. Mam nadzieję, że dzięki Państwa hojności uda nam się zrealizować wszystkie plany.

W ciągu kilku ostatnich lat Prezydium starało się, aby podnieść komfort uczenia się naszych dzieci dlatego wspomagaliśmy finansowo zakup komputerów czy tabletów dla nauczycieli przy wprowadzaniu Librusa, dofinansowywaliśmy zakupy sprzętu sportowego, tablic interaktywnych czy rolet.  

Chcemy, aby Państwo wiedzieli, że każdy grosz wpłacony na Radę Rodziców wraca do Państwa dzieci i o te wpłaty Państwa prosić.


Z poważaniem
Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców
Ewa Ogłozińska

 

LEKKOATLECI WE WŁADYSŁAWOWIE

 

Drugą połowę lipca grupa lekkoatletów postanowiła spędzić na obozie lekkoatletyczno-rekreacyjnym we Władysławowie. Miało to być 10 aktywnych, mokrych (kąpiele w morzu) i słonecznych dni.
I tak było! Pogoda - jak na zamówienie. Niemal bezchmurne niebo towarzyszyło nam przez cały pobyt. Pozwoliło nam to na spędzanie czasu na plaży gdzie kąpaliśmy się w morzu oraz pracowaliśmy nad siłą nóg i rąk podczas gier w piłkę nożną, dwa ognie i "kartofla".

Bazę treningową też mieliśmy doskonałą. Treningi bowiem odbywaliśmy na stadionie lekkoatletycznym COS-u w Cetniewie. Poza tym sporo spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy okolice - latarnia na Rozewiu,
Hel, wycieczka statkiem, dla odważnych szybką motorówką, wycieczka do ocean-parku i parku linowego.
To spowodowło, że lekkoatleci wrócili, zadowoleni i opaleni. Co za rok??? Też sobie gdzieś pojedziemy.

Trenerzy LA dziękują biuru podróży Qbatour za pomoc w organizacji zgrupowania.

  

JULIA DWUKROTNĄ ZŁOTĄ MEDALISTKĄ POLSKI

 

Julia Magierowska zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 13-15 lipca. Pierwsze miejsca na podium zdobyła na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 27,14 oraz 50 m stylem grzbietowym z czasem 30,18.

Gratulacje należą się zawodniczce oraz trenerce Małgorzacie Myrcik, która przez 6 lat pracowała z Julią.

 

III MIEJSCE PAWŁA NA MISTRZOSTWACH POLSKI

 

W dniach 29 czerwca do 1 lipca odbywały się w Olsztynie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat. Uczeń naszej szkoły Paweł Kwiecień zdobył w nich trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1:10,49. Sukces to ogromny tym bardziej, że Paweł jest najlepszym uczniem szkoły i ukończył klasę siódmą z prawie samymi celującymi.

Autorem sukcesu naszego pływaka jest trener Sławomir Pąchalski.

Należy dodać, że zawodnik trenera Pąchalskiego, absolwent szkoły, Mateusz Dubas na Mistrzostwach Polski Seniorów zrobił minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

 

 

COPYRIGT Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES