^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail: zss1@sp5.chorzow.pl

WF Z KLASĄ

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZ BLOG - http://blogiceo.nq.pl/5chorzow/

 

♣ W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół Sportowych nr 1 przystąpił do programu „WF z Klasą”. Inicjatorem działań na terenie naszej szkoły jest pani Grażyna Błaszczak, którą wspierają nauczyciele uczący w wybranym do programu zespole klasowym: Kornelia Baljon, Mateusz Tosta i Maria Poznańska.

 

Chcemy propagować w naszej szkole ciekawe lekcje wychowania fizycznego, ale także zajęcia pozalekcyjne. Naszym celem jest wyrobienie nawyku, ale także umiejętności spędzania aktywnie czasu wolnego.


2 września w klasie 6 a o profilu pływackim, wybranej do programu, przeprowadziliśmy „burzę mózgów”, aby wybrać najciekawsze propozycje zajęć sportowych. Będą one realizowane na lekcjach wf oraz w ramach tzw. zajęć integracyjnych wspólnie z rodzicami.

 

 


Dwie godziny atrakcyjnego „wuefu” mają być odskocznią od codziennego, żmudnego treningu pływackiego. Mają sprawić, młodzież będzie sięgała po inne formy ruchu w ramach doskonalenia sprawności swojej i swoich rodziców.
W ramach Sportowego Okrągłego Stołu powstała lista 30 propozycji na ciekawe zajęcia sportowe w ramach lekcji wf. Dokonaliśmy podziału, kto, które zajęcia przygotuje, oczywiście z pomocą nauczyciela.

 

 

1.Zumba - Weronika, Natalia
2. Gra terenowa - Kuba Z., Kornel
3. Tor przeszkód - naturalne przeszkody –Mateusz
4. Jazda na rolkach - Zuzia W., Daniela
5. Squash – Magda
6. Układ ze wstążkami – Laura, Ala W.
7. Rower – Szymon
8. Halowa piłka nożna – Piotrek
9. Kot – Natalia
10. Piłka ręczna Tchoukball – Pan Mateusz, Pani Grażyna
11. Siłownia na powietrzu – Konrad
12. Siatkówka – Tytus
13. Ping – Pong – Daniela, Ala W.
14. Karate – Dawid
15. Koszykówka – Maciek
16. Kapsle – Daniela, Pan Mateusz
17. Zośka – Konrad, Piotrek
18. Piłka gumowa – Ala W., Weronika
19. Siatko noga – Zuza M
20. Tenis ziemny – Julia
21. Gra Pinokio – Magda, Weronika
22. Dis Golf – Miłosz
23. Bule – Ala Z.
24. Fitness – Julianna, Ala W., Zuzia M.
  1. 25. Zajęcia taneczne - Laura
26. Układy gimnastyczne – Laura
27. Skakanka – Oliwia, Julianna
28. Kręgle – Kuba H.
29. Guma – Karolina
30. Badminton – Julia, Zuzia W.


♣ Na inaugurację naszych działań w ramach programu „WF z Klasą” wybieramy się 12 września do stanicy wodnej w Pławniowicach na piknik rodzinny. Będziemy doskonalić umiejętności pływackie, ale nie wpław, tylko na różnego rodzaju sprzęcie pływającym. Program pikniku zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Rodzice z entuzjazmem przyjęli propozycję sportowej soboty na świeżym powietrzu.

 

Zajęcia tenisa stołowego

tenis stolowy

MAPA

COPYRIGT Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES