usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
   wspierac i uczyc   
wfzklasa
Blog K.S. Piątka
czytamsobie national geografic odkrywca logo


UWAGA !!! - BASEN ZAMKNIETY W DNIU 25.01.2020 r. (SOBOTA)
 
 
DWADZIEŚCIA  CZTERY MEDALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA
 
W dniach 16-17.12.2019 r. w Gliwicach na basenie Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2007 i 2006. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 12 i 13-letnich zdobyliśmy w kategorii 12-latków – 4 srebrne medale, natomiast w klasyfikacji 13-latków aż 20 medali (zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów): 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, tj. aż o 6 więcej niż na Mistrzostwach Śląska w czerwcu br.
W kategorii 12-latków
- czterokrotnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni śląska zdobyła Julia Wiernicka na dystansach:
100, 200, 400 i 800 m. stylem dowolnym
- czwarte miejsce tuż za podium zajął trzykrotnie Paweł Copa – na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym
- niewiele do brązowego medalu zabrakło również sztafecie chłopców 4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Maciej Dusza (grzbiet), Kacper Moskwa (klasyk), Paweł Copa (motyl) oraz Mateusz Kraska (dowolny).W kategorii 13-latków
Indywidualnie Mistrzami Śląska zostali:
- dwukrotnie Natalia Szpoton – na 100 i 200 m. stylem zmiennym, która jednocześnie zdobyła medal brązowy na 200 m. stylem klasycznym
- Zuzanna Pilecka na dystansie 100 m. stylem dowolnym,  została również trzykrotnie wicemistrzynią Śląska, zdobywając srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem klasycznym, oraz 100 m. stylem zmiennym.
- Kacper Porwik, na dystansie 800 m. stylem dowolnym, a na połowie krótszym dystansie Kacper zajął drugie miejsce i zdobył srebro przegrywając złoto zaledwie o 0,08 sek.
Na podium stanęli również:
- Amelia Purchałka, która zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym.
- Przemysław Dziurski zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem grzbietowym.
- Dominika Bezak wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m. stylem dowolnym.
- Natalia Nikiel – zdobyła medal srebrny w konkurencji 200 m. stylem grzbietowym oraz medal brązowy w konkurencji 800 m. stylem dowolnym.W konkurencji sztafet:
- na najwyższym stopniu podium stanęła nasza sztafeta dziewcząt:
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Dominika Bezak, Natalia Szpoton, Natalia Nikiel oraz Zuzanna Pilecka.
- dwa brązowe medale wywalczyła sztafeta chłopców
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Marcin Juraś, Mateusz Juraś, Kacper Porwik oraz Przemysław Dziurski
4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Przemysław Dziurski (grzbiet), Kacper Porwik (klasyk), Grzegorz Warwas (motyl), Mateusz Juraś  (dowolny).
Najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce 4 tuż za podium zajęli:
Marcin Juraś – na 400 m. stylem dowolnym
Mateusz Juraś – na 200 m. stylem dowolnym
Natalia Szpoton – na 100 m. stylem klasycznym
oraz Kacper Porwik – na 200 m. stylem klasycznym.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, osiągniętych wyników i poprawionych rekordów życiowych, wielkie brawa.
Trenerami zawodników są: Sławomir Pąchalski, Mateusz Niegot, Grażyna Błaszczak, Mateusz Tosta, Małgorzata Myrcik.
 
 
DZIEWCZĘTA DRUGIE W MIEŚCIE
 
13 grudnia odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w piłce nożnej dziewcząt. Uczennice klasy 6 b i 6 a reprezentowały nasza szkołę w rozgrywkach.
 
Po zaciętej rywalizacji dziewczęta  zdobyły  miejsce na podium zajmując  II miejsce w mieście. Przypominamy, że uczennice klay 6 a trenują pływania, a 6 b - lekką atletykę, cieszy więc, że są wszechstronnie usportowione.
 
 
PIĘKNIE CZYTAJĄ
 
 
11 grudnia 2019 w bibliotece szkolnej odbył się, zorganizowany przez  Ritę Witek-Kulawik nauczyciela świetlicy  XXIV Konkurs Pięknego Czytania „Książki, które kochamy”, w którym wzięło  udział 17 uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. W tym roku obradom jury przewodniczyła  Bogumiła Zachara-Wróbel bibliotekarka z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Chorzowie.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce:    Maciej Żuchowicz z klasy 3 a
II miejsce:    Maja Czomber z klasy 3 b
III miejsce:    Marta Cholewa z klasy 2 c oraz Emilia Kaleta z klasy 2 b.

Wyróżnienia zdobyły Julia Pistelok z klasy 3 b oraz Elena Zuchowska z klasy 3 b.
Jury nagrodziło również wykonane przez Filipa Beinera (2 b) i Marka Kobylańskiego (3 b)  plakaty ilustrujące prezentowane przez nich książki.
 
 
CZERWONE ODWIEDZINY
 
W piątek 6 grudnia uczniów klas 1-3 odwiedził Święty Mikołaj z orszakiem. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek. Klasy powitały długo wyczekiwanego gościa wierszem lub piosenką, a także czerwonym strojem i świątecznym nakryciem głowy.
Najbardziej czerwona była klasa 3a.

Gratulujemy!
Rada Uczniów Młodszych
 
WYRÓŻNIENIE MEN
 
Miło nam poinformować, że absolwent naszej szkoły Paweł Kwiecień otrzymał Dyplom Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019.


Przypominamy, że Paweł w lipcu 2019 r.  na Mistrzostwach Polski 15-latków zdobył brązowy medal na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas  2:11,16, który równocześnie jest rekordowym wynikiem na długim basenie wśród 15 latków na Śląsku.

Gratulacje dla Pawła, jego rodziców, nauczycieli i trenerów.

 

KINGA KEMPA MISTRZYNIĄ I REKORDZISTKĄ POLSKI

 

W dniach od 6 do 8 grudnia uczennice klasy 8 a: Kinga Kempa, Matylda Tuszyńska, Iga Idzikowska i Julia Smiczek brały udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z bezpośrednich relacji trenerki Małgorzaty Myrcik dowiedzieliśmy się o wielkich sukcesach naszych uczennic. Kinga Kempa zdobyła złoty medal i ustanowiła rekord Polski juniorów 14 i 15 letnich na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta dziewcząt uzyskała trzecie miejsce i brązowy medal na 4x100 stylem zmiennymn.

Pozostałe wyniki:

Iga Idzikowska  - 5 miejsce w konkurencji 200 m st. klasycznym
Matylda Tuszyńska - 10 miejsce 50 m .st grzbietowym.

Do finałów zakwalifikowali się Julia Smiczek - 200m st grzbietowym i Claudio Basaez  w konkurencji 200 m st motylkowym.

Trenerami uczniów są Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski

 

 

 „A DZISIAJ BARBÓRKA, WESOŁY TO DZIEŃ…”    

  

Barbórka to piękne i bardzo ważne święto wszystkich górników, wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Z okazji  Barbórki w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyły klasy 1-3 szkoły podstawowej.  

O trudnej pracy górnika wierszem i piosenką opowiedzieli uczniowie klasy 1c, przygotowani przez Katarzynę Czaję oraz 2d pod kierunkiem Izabelli Jańczak. Najpopularniejsze piosenki śląskie wykonał chórek szkolny przy akompaniamencie Artura Bauca. Akademię uświetnił występ szkolnej grupy tańca ludowego Klimzowianki. Za dekorację odpowiedzialna była Joanna Stokłosa.

Uczniowie klas 1-3 przyszli na akademię w wykonanych przez siebie czakach  i wiankach oraz aktywnie włączali się w śpiew śląskich piosenek.

Organizatorzy akademii Marta Jachimowska i Beata Szymura dziękują wychowawczyniom klas 1-3 za przygotowanie dzieci.

 

UCZNIOWIE NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIĄŻKI    

  

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w V Śląskich Targach Książki w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

W ramach targów dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem Marcelą, autorem książki „Best Seler czyli zagadka znikających warzyw” oraz z Agnieszką Frączek popularną polską poetką.


Czwartoklasiści opuszczali przestrzeń targów w dobrych humorach, z reklamówkami wypełnionymi książkami, zakładkami, materiałami reklamowymi. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w takim wydarzeniu zbliży ich do literatury i jeszcze bardziej zachęci do czytania.


    
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 
Jak co roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do czytelni zaproszono uczniów klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z ich ulubionymi przytulankami. Uczniowie poznali historię pluszowej zabawki oraz różne sławne misie, które są bohaterami książek i dobranocek.

Dzieci były zachwycone biblioteczną kolekcją misiów, których jest już ponad 100.
W tym roku z inicjatywy nauczycielki plastyki Joanny Stokłosy każdy mógł uczyć swojego misia. W klasach 4-7 na lekcjach plastyki uczniowie próbowali swoich sił jako twórcy miękkich zabawek. Efekty były zdumiewające.


Kolejne święto za rok. Tymczasem biblioteka zaprasza do wypożyczania książek o misiach… i nie tylko.

 

INTERNATIONAL SWIMMING COMPETITION

 

W dniach od 2 do 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole ekipy pływackie z miast partnerskich  Ozd i Tarnopola.

Inicjatorem spotkania był Urząd Miasta Chorzów a szkoła miała okazję zorganizować międzynarodowe zawody pływackie na nowo wyremontowanym basenie.

Impreza była bardzo udana, pływali uczniowie naszej szkoły, uczniowie Szkoły Sportowej nr 2 w Tarnopolu na Ukrainie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ozd na Węgrzech oraz zawodnicy chorzowskiego klubu pływackiego Sukces.
Takie spotkania służą integracji młodzieży, poszerzeniu znajomości języków obcych i dobrej rywalizacji w zawodach.

 

NAJZDOLNIEJSI UCZNIOWIE

 

Z radością informujemy, że do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

Matylda Tuszyńska klasa 8a, Język polski

Paweł Bugla klasa 8a, Matematyka

Kinga Szczembara klasa 8a, Język angielski

Anastasiya Saukina klasa 8d, Język rosyjski

Arsenii Andriievskyi klasa 7a, Język rosyjski

Yehor Marchuk klasa 5a. Język rosyjsk.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.