^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail: zss1@sp5.chorzow.pl

 

usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
wfzklasa czytamsobie national geografic odkrywca logo

KOLEJNE ZEBRANIE RADY RODZICÓW

22 maja, godz. 18:00

 

MISTRZOWIE LOGIKI – II miejsce naszych gimnazjalistek

 

W dniu 9 maja Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zorganizowała II Regionalny Konkurs Mistrzowie Logiki, który odbył się w MDK Batory. Jest on kontynuacją przeprowadzanego od trzynastu lat miejskiego konkursu pod tą samą nazwą.  Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Patronatem objął go doradca metodyczny Grzegorz Derbis, który oficjalnie dokonał otwarcia konkursu.
Zmagania zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:
– uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej
– uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum
Rywalizacja przeprowadzona została  w systemie drużynowym (drużyny dwuosobowe). W konkursie wzięło udział 50 uczestników: 13 zespołów reprezentowało młodszą  grupę wiekową, a w grupie starszej było 12 zespołów.
Drużyny reprezentujące szkoły z Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej oraz Świętochłowic miały za zadanie rozwiązanie logicznych zadań konkursowych oraz stworzenie rebusu matematycznego lub logicznego. Każdy zespół dostarczył  rebus w dniu konkursu organizatorowi.
Naszą szkołę w młodszej kategorii reprezentowały uczennice klasy 6c i 6e: Oliwia Kret i Dominka Bugla. Natomiast z gimnazjum Alicja Wojciechowska i Alicja Zaucha.
Uczennice klas gimnazjalnych zajęły w tym konkursie II miejsce.WIZYTA MŁODZIEŻY Z WĘGIERSKIEGO ÓZD

 

Już od 20 lat trwa współpraca między szkołami z Chozowa i Ózd.  W tym roku od 8 do 11 maja  grupa 18 uczniów z Węgier gościła w domach polskiej młodzieży. Program, przygotowany przez polskich uczniów, był bardzo bogaty.

Wtorkowy wieczór był przeznaczony na poznanie się młodzieży i odpoczynek po podróży.  W środę uczestnicy wymiany polsko węgierskiej zwiedzali Kraków, poznawali jego historię i zabytki. W Ojcowskim Parku Narodowym oglądali Grotę Łokietka i wędrowali malowniczymi ścieżkami. W czwartek gościli w Urzędzie Miasta, poznawali Skansen i jechali kolejką linową. Wieczorem była dyskoteka w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie Batorym. W piątkowy ranek trzeba się było pożegnać. Młodzież węgierska wróciła do domu.

Wspólnie spędzony czas jest nezwykłym doświadczeniem. Początkowe obawy i niepokój przed spotkaniem  zamieniają się w znajomość, która trwa przez miesiące, a nawet lata. Węgierscy uczniowie czują się doskonale w polskich rodzinach, które otaczają ich troską i życzliwością. Czasem nie jest łatwo się porozumieć, ale nawet jeśli brakuje angielskich słów, nikt nie narzeka na trudny kontakt. Nie można się dziwić, że pożegnaniu towarzyszą łzy i zapewnienia, że jeszcze się spotkamy.
      
     
WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2018

 

Filip Malcharczyk - wynik bardzo dobry
Wyróżnienia:
- Michał Machnik
- Piotr Witulski
- Bruno Kościukiewicz
- Michał Krezel
- Franciszek Warot
- Tomasz Czerwik
- Szymon Machnik
- Łukasz Gołba
- Kinga Kryś
- Piotr Baljon
- Anna Pawlak
- Paweł Bugla
- Witold Wzgarda
- Kinga Kuczyńska
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów!

 

PIERWSI W PÓŁFINALE

 

Uczniowie klas III C, II C i 7 c po zdobyciu pierwszego miejsca w rejonowych zawodach w piłce ręcznej, wzięli udział w półfinale wojewódzkim. Dnia 9 maja w Bojszowach odnieśli w nim zwycięstwo i awansowali do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Trenerami uczniów są Mieczysław MielcareK, Ryszard Hawryluk i Łukasz Gansiniec.

 

KONKURS NA NOWE LOGO RADY RODZICÓW

 

Prezydium Rady Rodziców informuje o wydłużeniu terminu oddawania prac w konkursie na Nowe Logo Rady Rodziców
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. Praca powinna być wykonana w formacie A4 i mieć płaską formę. Technika wykonania - dowolna (również komputerowa).
Za najlepsze projekty będą nagrody.
Prace należy składać w pokoju administracji do 21-05-2018r.

 

ROCZNICA III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO

 

Dnia 2 maja 2018 r. w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbyły się obchody 97 rocznicy III Powstania Śląskiego. W trakcie uroczystości miało miejsce podsumowanie konkursu „Polskie Komitety Plebiscytowe – dawniej i dziś”, w którym brała udział uczennica naszej szkoły Karolina Boślak z klasy 7d. Organizatorami konkursu było Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Oddziałowe biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
Karolina wraz z opiekunem – Justyną Wostal Matysek, zostały zaproszone na majowe świętowanie, podczas którego Karolina odebrała liczne nagrody i gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie.

 

ROK IRENY SENDLEROWEJ - 2018

 

W czasie II wojny światowej Irena Sendlerowa ratowała dzieci żydowskie z warszawskiego getta. Robiła to zupełnie bezinteresownie, z potrzeby serca. Dzięki jej działaniom wojnę przeżyło 2 500 osób pochodzenia żydowskiego. Co więcej, Sendlerowa tworzyła specjalną kartotekę, dzięki której uratowane dzieci zachowały tożsamość i niejednokrotnie po wojnie odnalazły swoich bliskich.

Za swoją działalność Irena Sendlerowa otrzymała m. in. Medal Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, Order Orła Białego, Order Uśmiechu oraz dwukrotnie była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.


Biblioteka szkolna podjęła różne działania aby uczcić pamięć o Irenie Sendlerowej oraz popularyzować tę osobę wśród dzieci i młodzieży. Klasy gimnazjalne uczestniczyły w specjalnej prelekcji z pokazem filmu dokumentalnego „W imię ich matek”, przedstawiającego relację świadków tamtych wydarzeń i samej Sendlerowej.

W klasach czwartych i piątych przeprowadzono zajęcia czytelnicze w oparciu o książkę Anny Czerwińskiej-Rydel „Listy w butelce”. Natomiast uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej dowiedzieli się o Sendlerowej słuchając fragmentów książki „Kto uratował jedno życie…” autorstwa Ewy Nowak. Następnie wykonali ordery dla Ireny Sendlerowej, które zdobią gazetkę w bibliotece szkolnej.

W klasach 4 i 5 ogłoszono konkurs „Napisz list do Ireny Sendlerowej”.  Do biblioteki wpłynęły piękne, przepełnione pozytywnymi emocjami listy dzieci. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone:
I miejsce- Mikołaj Szymanek, kl. 4a
II miejsce- Mateusz Kobuszewski, kl. 4a
III miejsce- Borys Paszkiewicz, kl. 5b
Wyróżnienia: Zuzanna Adamczyk, kl. 5b, Karolina Knas, kl. 4e.
„Każdemu, kto tonie, należy podać rękę” to motto, którym kierowała się Irena Sendlerowa. Mamy nadzieję, że stanie się ono drogowskazem życiowym dla naszych uczniów.

 

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

 

Akcja Gimnazjaliści czytają dzieciom ruszyła pełną parą. Raz w miesiącu uczniowie gimnazjum chodzą do sąsiadujących z naszą szkołą przedszkoli by poczytać dzieciom książki. Młodzież umila czas przedszkolakom w czasie poobiedniej sjesty. Czytano zarówno bajeczki i wierszyki, ale również książki ekologiczne, a nawet reportaż z podróży.


Dzięki takim akcjom popularyzuje się wśród najmłodszych czytelnictwo i wartościową literaturę. Gimnazjaliści złapali świetny kontakt z maluchami, które często nie chcą ich wypuścić z sali. Do tej pory gościliśmy już w Przedszkolu nr 11, Przedszkolu nr 18  i Przedszkolu nr 21. Dziękujemy pracownikom tych placówek za udaną współpracę.

 

SIATKARSKIE SREBERKA

 

W kwietniu reprezentacja dziewcząt młodszych wzięła udział w Mistrzostwach Chorzowa w mini siatkówce.
W eliminacyjnym meczu nasze dziewczęta musiały mocno pracować na boisku i dopiero po tie-breaku uzyskały awans do finałowego meczu. Tam  dziewczyny walczyły punkt za punkt, by znowu w tie-breku ulec kilkoma punktami gospodyniom turnieju i zająć drugie miejsce.
Gratulujemy zawodniczkom i trenerce Marzenie Gruchel.
Skład naszej drużyny: Aneta Pabiś, Małgosia Dobrowolska, Małgosia Maciaszek, Julia Gębska, Wiktoria Gwiazda, Maja Idzińska, Emilia Alberska, Wiktoria Turowska (6b) Paulina Duży (6e).I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OLIMIJCZYKIEM

 

W marcu na godzinach wychowawczych poznaliśmy zasady pracy metodą projektu. Efektem tego było powstanie wystawy o olimpijczykach wywodzących się z naszej szkoły. Szukaliśmy informacji o sukcesach pływaków: Kacpra Klicha, Mateusza Michalskiego, Katarzyny Pawlik oraz snowbordzistki Zuzanny Smykały.
W holu głównym naszej szkoły powstała wystawa pt. „Olimpijczycy i paraolimpijczycy z naszej szkoły”.
Tak naprawdę, każdy z nas może zostać olimpijczykiem, zdobyć sławę, zwiedzić świat. Wystarczy talent, mocno się starać i dążyć do wyznaczonego celu.         

Uczniowie klasy   4a

 

I ZŁOTA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2006

 

Uczniowie klasy 5a zwyciężyli w Zawodach Ligi klubów Śląskich. Konkurs składał się z cyklu czterech spotkań, podczas których zawodnicy gromadzili punkty za zdobyte miejsca. Nasi zawodnicy uzyskali najwięcej punktów zdobywając Puchar Ligi.

Podczas finału zostały nagrodzone również najlepsze zawodniczki, wśród których II miejsce zajęła Zuzanna Pilecka oaz IX miejsce Natalia Szpoton.
W finałowej rundzie miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Pilecka I miejsce na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym,
Kinga Szczembara III miejsce 50m stylem klasycznym,
sztafeta 8* 50 dow w składzie: Kinga Szczembara, Marcin Juraś, Natalia Szpoton, Mateusz Juraś, Amelia Purchałka, Grzegorz Warwas, Zuzanna Pilecka, Kacper Porwik,
sztafeta 4*100zm dziewcząt: Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka.
Czwarte miejsce zajęła sztafeta 4*100zm chłopców: Marcin Juraś, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś.

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Grażynie Błaszczak, Mateuszowi Toście.

 

SREBRNA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2005

 

Finałowa edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 zakończyła się dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
Najlepszą zawodniczką czterech edycji rozgrywanych w roku szkolnym 2017/2018 została Kinga Kempa, druga była Iga Idzikowska a w dziesiątce znalazła się jeszcze  Julia Smiczek, która była ósma.

Wyniki ostatniej rundy rozegranej 11.04.2018 w Radlinie:
Kinga Kempa wygrała konkurencje 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.
Iga Idzikowska była druga na dystansie 200 m stylem zmiennym i trzecia na 50 m stylem klasycznym.
Julia Smiczek zajęła drugie miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.
Sztafeta kobiet w konkurencji 4 x100 m st.zmiennym w składzie:  Julia Smiczek, Iga Idzikowska, Kinga Kempa, Kamila Piszczek wywalczyła pierwsze miejsce.
Sztafeta mieszana 8x50 m stylem dowolnym zdobyła trzecie miejsce. W sztafecie wystartowali:  Julia Smiczek, Oskar Skrzypek, Iga Idzikowska, Paweł Bugla, Kinga Kempa, Mateusz Słodczyk, Kamila Piszczek, Piotr Sersan.

Trenermi srebrnej drużyny są Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.

 

CHORZOWSKI BANK POMYSŁÓW

 

11 kwietnia odbyła się III edycja Chorzowskiego Banku Pomysłów z wf- u w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu pod patronatem prezydenta miasta Chorzowa Kotali.

Organizatorem imprezy był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Chorzów oraz  nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie.

Celem imprezy było zaprezentowanie pomysłów na ciekawą lekcję wychowania fizycznego oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela wf-u, integracja nauczycieli i uczniów chorzowskich szkół w zakresie aktywności fizycznej, rozszerzenie  współpracy   nauczyciela WF w celu wspólnej promocji zdrowego trybu życia.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy fitness II D w składzie: Arabas Karolina, Bąk Klaudia, Drabek Paulina, Gwóźdź Natalia, Krzemień Karolina, Maziewska Alicja, Sekrecka Martyna, Susek Zuzanna  Wągrowska Natalia, które przygotowała Magdalena Małek. Naszym pomysłem na atrakcyjną lekcję wf-u były zajęcia taneczno-choreograficzne na stepie oraz wykorzystanie sprzętu fitness takiego jak: taśmy i hantle i stepy do ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie mięśniowe ale również gra w gumę i sznura.

Atrakcją rozpoczynającą imprezę była rozgrzewka dla wszystkich uczestników imprezy w formie aerobiku, którą poprowadziła Magdalena Małek.

 

ZŁOTA SZTAFETA

 

Wspaniałe zwycięstwo odniosły dziewczęta podczas Finału Wojewódzkiego Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci i Młodzieży. Sztafeta 8*50 m stylem dowolnym dziewcząt zajęła pierwsze miejsce. Drużyna pływała w składzie:
Michalina Dusza klasa 3a
Kryś Inga klasa 4a
Julia Wiernicka klasa 4a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Inga Miłoszewska klasa 4a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Amelia Purchałka klasa 5a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Zuzanna Pilecka klasa 5a - II miejsce 50m stylem klasycznym
Inga Miłoszewska klasa 6a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Kinga Kempa klasa 6a - I miejsce 50m stylem motylkowym.

Naszym chłopcom nie udało awansować się do finału, przegrali tę rywalizację ze szkołą z Siemianowic Śląskich (o parę setnych sekundy).
Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom: Grażynie Błaszczak, Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu. 


IM WIĘCEJ WIEM, TYM MNIEJ SIĘ OBAWIAM


 
12 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Skłodowskiej-Curie odbył się IV Miejski Konkurs HIV/AIDS skierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży, kształtowanie świadomości własnego postępowania i jego wpływu na stan zdrowia, wskazanie bezpiecznych zachowań chroniących przed zakażeniem HIV, zniechęcenie do używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych "dopalaczy" - jako czynników zwiększających ryzyko zakażenia HIV po każdej sytuacji ryzykownej a także rozpowszechnianie tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz wobec osób uzależnionych od narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych "dopalaczy".


Serdecznie gratulujemy sukcesów uczennicom z klasy 3A, które reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie. I miejsce - w kategorii przestrzenny model wirusa HIV - zdobyła Kinga Jarosz, natomiast II miejsce - w kategorii wiedza na temat HIV i AIDS - otrzymała Sonia Lipich.

Uczennice przygotowała Justyna Szweda.

 

ŚWIĘTO PI

 

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w szkole odbyły się różne zaskakujące wydarzenia związane z tą magiczną liczbą.  Można było usłyszeć na żywo hymn liczby Pi zagrany na flecie. Uczniowie mieli możliwość tworzyć w ramach konkursu plastycznego symbol liczby Pi, a także wysłuchać recytacji wiersza pt. „Liczba Pi" Wisławy Szymborskiej.

Ukoronowaniem obchodów było pamiątkowe zdjęcie przedstawiające symbol liczby Pi utworzony z układu uczniów.

 

SZKOLNY SZACHISTA

 

23 marca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa Szkół Podstawowych w Szachach - edycja 2018. W turnieju rywalizowało 85 uczestników z klas 1-7. Uczeń  szkoły Wojtek Sowiński z klasy 3a zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i uzyskał tytuł wicemistrza. Krzysztof Wawrzyczek z klasy 2a zajął drugie miejsce w młodszej grupie.

 

WIOSNA PRZYWITANA

 

21 marca poczuliśmy wiosnę wszystkimi zmysłami!! Wiosna w naszej Szkole została uroczyście przywitana. Posmakowaliśmy ją i powąchaliśmy, posłuchaliśmy i wytężaliśmy wzrok, by ją zobaczyć. A wszystko to za sprawą Rady Młodzieżowej Szkoły, która w tym dniu zorganizowała stanowiska umozliwiające przekonie się za pomocą wszystkich zmysłów, czy znamy i rozpoznajemy wiosnę. Zabawie towarzyszyły wiosenne utwory polskich wykonawców.

 

PRZYGODA Z KOSZYKÓWKĄ

 

Na czwartym miejscu w 1/2 finału wojewódzkiego zakończyła przygodę z koszykówką nasza reprezentacja dziewcząt młodszych ( 4-6 SP).
Poprzez rozgrywki dzielnicowe, miejskie i rejonowe nasze dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności koszykarskie, by 27 marca w Wiśle stanąć w szranki z rywalkami specjalizującymi się w tej dyscyplinie. Rywalki przewyższały nasz zespół umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Lecz nie znięchęcało to naszych dziewcząt, by walczyć o każdą piłkę i punkt. Reprezentantki naszej szkoły do ostatnich sekund meczu eliminacyjnego jak i o 3 miejsce walczyły na parkiecie tak ciężko, jak tylko potrafiły, prezentując tym samym ogromną wolę walki nawet w trudnych sytuacjach.

Nasze koszykarki wraz z trenerką Marzeną Gruchel serdecznie dziękują reprezentacji gospodyń za ciepłe przyjęcie na parkiecie oraz  kibicowanie nam podczas meczu o trzecie miejsce, co spowodowało, że stres u naszych dziewcząt został zamieniony na chęć dobrej zabawy w koszykówkę i mile spędzony czas.

W turnieju zagrały: Julia Beyer, Wiktoria Turowska, Julia Gębska, Nicola Poliwoda, Emilia Alberska, Wiktoria Gwiazda, Maja Idzińska, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dobrowolska (6b) oraz Zuza Lorkiewicz ( 7b).

 

MEDALE W LIDZE PŁYWACKIEJ

 

1. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5a podczas III edycji Ligi Klubów Śląskich w pływaniu, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 17 marca.
Zuzanna Pilecka zdobyła dwa złote medale na 100zm oraz na 200m stylem dowolnym. Kacper Porwik zdobył brązowy 200m stylem dowolnym. Bardzo blisko zdobycia medalu była Amelia Purchałka na 200 dow oraz Julia Głombica na dystansie 200m stylem grzbietowym. Złoto również wywalczyła sztafeta dziewcząt 4*100m stylem dowolnym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka W klasyfikacji drużynowej zajmujemy po III rundach 2 miejsce. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla zawodników oraz trenerówProwadzimy w klasyfikacji drużynowej w województwie śląskim i opolskim.  

2. Pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu za nami. Zdobyliśmy 6 medali.
Złote medale wywalczyła Zuzanna Pilecka na dystansie 100, 200 m stylem klasycznym.
W tym samym stylu brązowe medale zdobyła: Natalia Szpoton na dystansie 100 m oraz na dystansie 200m Kacper Porwik, i Kinga Szczembara. Na najdłuższym dystansie 400m stylem dowolnym wspaniale walczyła Amelia Purchałka zdobywając srebrny medal.
Miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Marcin Juraś na dystansie 100, 200m stylem grzbietowym, Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem motylkowym, dowolnym, Zuzanna Pilecka na 100 dow 400 dow, Natalia Szpoton na 200 stylem klasycznym, Kacper Porwik 100, 400m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym oraz nasze sztafety 4*50m stylem dowolnym i zmiennym. W czerwcu czeka nas II runda, po której dowiemy się o wynikach nie tylko w dwóch województwach, ale także w całej Polsce. Zawody rozegrano 23-24 marca w Raciborzu. Zawodnikom i trenerce Grażynie Błaszczak gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jeszcze lepszych w kolejnych zawodach.

 

AWANS GIER I ZABAW

 

Doskonale spisali się nasi najmłodsi sportowcy podczas rejonowego etapu gier i zabaw ruchowych.
Podczas rozegranych 15 zabaw, tylko jedną przegraliśmy! Pozostałe to zwycięstwa naszych uczniów.
Nagrodą za tak udany występ jest awans do półfianłu wojewódzkiego, który już niebawem.
Gratulujemy uczniom oraz Marzenie Gruchel oraz Kornelii Baljon.

 

GENERAL KNOWLEDGE QUIZ

W dniu 16 marca 2018 reprezentacja Gimnazjum Sportowego nr 11, wzięła udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy ogólnej w języku angielskim zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w ZSO nr 1 w Chorzowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jędrzejczyk z klasy III A, Piotr Stahr z klasy III C oraz Mateusz Jarek z klasy II A. Pytania konkursowe obejmowały podstawową wiedzę ogólną z różnych dziedzin, a test składał się z pytań jednokrotnego wyboru, pytań TAK/NIE oraz pytań otwartych.

Piotr Stahr zajął w konkursie I miejsce, a Julia Jędrzejczyk została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielowi Sebastianowi Hanke.

 

ZŁOTO, SREBRO I BRĄZ W MISTZOSTWACH ŚLĄSKA

Złoty, srebrny, brązowy medal oraz kilka wartościowych wyników przywieźli nasi młodzi lekkoatleci z klasy 6 b z Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się 10 marca w Raciborzu.

Worek z medalami rozwiązała Maja Idzińska, która w skoku wzwyż z wynikiem 140cm zajęła drugie miejsce, następnie na najwyższym stopniu podium stanął nasz sprinter Krystian Bernacki, który w biegu na 60m uzyskał czas 7,90. Jest to najlepszy wynik na Śląsku i drugi w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Jako ostatni brązowy medal odebrał Janek Wójcik za bieg na 1000m.

Na wyróżnienie także zasługują wyniki naszych sprinterek na 60m - Julki Beyer - 8.90 i Małgosi Dobrowlskiej - 9.10 oraz skoczkiń w dal - Julki Beyer - 3,98, Mai Idzińskiej - 3,94 i Małgosi Dobrowolskiej - 3,92.

Nasi lekkoatleci teraz powrócą do solidnych treningów, by już pod koniec kwietnia rozpocząć letni sezon lekkoatletyczny,  który po wynikach osiągniętych w hali, zapowiada się obiecująco. Gratulacje dla zawodników i trenerów: Marzeny Gruchel i Stanisława Gawendy.

 

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

Dziewczyny z klasy II D zainaugurowały akcję Gimnazjaliści czytają dzieciom, którą koordynuje biblioteka szkolna. Co miesiąc uczniowie gimnazjum odwiedzać będą sąsiadujące z naszą szkołą przedszkola by poczytać dzieciom bajki, porozmawiać, wspólnie spędzić czas. Jako pierwsze przyjęło nas Przedszkole nr 21, gdzie w grupach Biedronek, Motylków i Pszczółek gimnazjalistki czytały o przygodach niesfornego kota Cukierka.

Dzięki takim akcjom popularyzuje się wśród najmłodszych czytelnictwo i wartościową literaturę. Starsi uczniowie mają za to okazję nabyć niebywale ważnych kompetencji społecznych. Nigdy nie wiadomo… być może, któraś z gimnazjalistek zostanie w przyszłości nauczycielką przedszkola.

 

AWANS W MINI KOSZYKÓWCE

 

Świetnie się spisały młode lekkoatletki w finale rejonowym mini koszykówki. 15 marca dziewczęta pełniąc honory gospodyń podejmowały mistrzowskie reprezentacje Siemianowic Śl. i Świętochłowic.

Mecz otwarcia dziewczęta rozegrały z Siemianowicami. Po trudnych 3 kwartach i solidnej grze w ostatniej kwarcie, odniosły bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło podejść do drugiego meczu ze spokojem i komfortem posiadania na koncie zwycięskiego spotkania. Tam walcząc do ostatniej sekundy meczu wygrały z drużną Świętochłowic.

Te dwa zwycięstwa pozwoliły odnieść sukces w całym turnieju i dały przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

W turnieju zagrały: Ewelina Żydek (5b), Nicola Poliwoda, Maja Idzińska, Julia Gębska, Aneta Pabiś, Wiktoria Gwiazda, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dronia, Małgosia Dobrowolska, Wiktoria Turowska (6b), Zuza Lorkiewicz (7b). Opiekunem drużyny była Marzena Gruchel.

 

RYWALIZACJA LIGI KLUBÓW ŚlĄSKICH
9-10 marca
                       
Rywalizację  w Radlinie klasy szóste /rocznika 2005/ rozpoczęła sztafeta mieszana  4 x 50 m stylem zmiennym  mieszana,  w której udział wzięli Smiczek Julia, Słodczyk Mateusz, Kempa Kinga oraz  Skrzypek Oskar i zdobyli .

Jeszcze lepiej wypadła sztafeta dowolna kobiet 4 x 100 m srtylem dowolnym  w składzie: Kempa Kinga,  Smiczek   Julia, Piszczek Kamila oraz Miłoszewska Weronika plasując się na drugim miejscu.

Indywidualnie tradycyjnie już dwa złote medale zdobyła Kempa Kinga na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem grzbietowym. Na najwyższym stopniu podium udało się również stanąć Idzikowskiej  Idze na dystansie 100 m stylem zmiennym, była także  trzecia na 200 m stylem dowolnym.
Medal srebrny na dystansie 200 stylem grzbietowym po zaciętej walce wywalczyła  Smiczek  Julia. Nasza szkoła po III edycji zawodów zajmuje drużynowo drugie miejsce.


Rywalizacja rocznika młodszego 2007, która odbyła się w Gliwicach przyniosła naszej szkole pierwsze miejsce  i złoty medal w sztafecie mieszanej  8 x 50 m stylem dowolnym która płynęła w składzie: Wiernicka Julia (34.54) /Świderska Zuzanna (36.24)/Duras Martin ( 38.15) Dusza Maciej ( 35.75), Miłoszewska Inga ( 35.86)/ Pustułka Kaja ( 38.39)/Copa Paweł ( 35.16) Kraska Mateusz ( 35.15)

 

PIERWSZE MIEJSCE NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW

6 marca w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego do rywalizacji w Mistrzostwach Chorzowa w grach i zabawach ruchowych przystąpili nasi najmłodsi sportowcy.
Dziesięciu zawodników (pięciu chłopców, pięć dziewczynek) z klas drugich, trzecich oraz czwartych wystartowało w pięciu konkurencjach.

Efekt działań trenerów i dobre przygotowanie uczniów dało im zwycięstwo w swoich rocznikach, a tym samym w całej rywalizacji.


Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonowym.
Naszych młodych sportowców do zawodów przygotowały Kornelia Baljon oraz Marzena Gruchel.

 

WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA

Pływacy z Szkoły Podstawowej nr 5 bezkonkurencyjni w Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa, które odbyły się 20 lutego 2018 roku.

Były to ostatnie zawody, które zostały przeprowadzone na naszej pływalni. Uczniowie nie zawiedli i zdecydowanie zwyciężyli zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie konkurencje, a chłopcy oddali tylko 2 pierwsze miejsca. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas 3a,4a,5a,6a.

Gratulujemy i życzymy wygranej na zawodach rejonowych.

 

MAPA

COPYRIGT Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES