^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

usmiechnij sie 

stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
   wspierac i uczyc   
wfzklasa
Blog K.S. Piątka
czytamsobie national geografic odkrywca logo


DWADZIEŚCIA  CZTERY MEDALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA
 
W dniach 16-17.12.2019 r. w Gliwicach na basenie Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2007 i 2006. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 12 i 13-letnich zdobyliśmy w kategorii 12-latków – 4 srebrne medale, natomiast w klasyfikacji 13-latków aż 20 medali (zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów): 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, tj. aż o 6 więcej niż na Mistrzostwach Śląska w czerwcu br.
W kategorii 12-latków
- czterokrotnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni śląska zdobyła Julia Wiernicka na dystansach:
100, 200, 400 i 800 m. stylem dowolnym
- czwarte miejsce tuż za podium zajął trzykrotnie Paweł Copa – na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym
- niewiele do brązowego medalu zabrakło również sztafecie chłopców 4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Maciej Dusza (grzbiet), Kacper Moskwa (klasyk), Paweł Copa (motyl) oraz Mateusz Kraska (dowolny).W kategorii 13-latków
Indywidualnie Mistrzami Śląska zostali:
- dwukrotnie Natalia Szpoton – na 100 i 200 m. stylem zmiennym, która jednocześnie zdobyła medal brązowy na 200 m. stylem klasycznym
- Zuzanna Pilecka na dystansie 100 m. stylem dowolnym,  została również trzykrotnie wicemistrzynią Śląska, zdobywając srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem klasycznym, oraz 100 m. stylem zmiennym.
- Kacper Porwik, na dystansie 800 m. stylem dowolnym, a na połowie krótszym dystansie Kacper zajął drugie miejsce i zdobył srebro przegrywając złoto zaledwie o 0,08 sek.
Na podium stanęli również:
- Amelia Purchałka, która zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym.
- Przemysław Dziurski zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem grzbietowym.
- Dominika Bezak wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m. stylem dowolnym.
- Natalia Nikiel – zdobyła medal srebrny w konkurencji 200 m. stylem grzbietowym oraz medal brązowy w konkurencji 800 m. stylem dowolnym.W konkurencji sztafet:
- na najwyższym stopniu podium stanęła nasza sztafeta dziewcząt:
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Dominika Bezak, Natalia Szpoton, Natalia Nikiel oraz Zuzanna Pilecka.
- dwa brązowe medale wywalczyła sztafeta chłopców
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Marcin Juraś, Mateusz Juraś, Kacper Porwik oraz Przemysław Dziurski
4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Przemysław Dziurski (grzbiet), Kacper Porwik (klasyk), Grzegorz Warwas (motyl), Mateusz Juraś  (dowolny).
Najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce 4 tuż za podium zajęli:
Marcin Juraś – na 400 m. stylem dowolnym
Mateusz Juraś – na 200 m. stylem dowolnym
Natalia Szpoton – na 100 m. stylem klasycznym
oraz Kacper Porwik – na 200 m. stylem klasycznym.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, osiągniętych wyników i poprawionych rekordów życiowych, wielkie brawa.
Trenerami zawodników są: Sławomir Pąchalski, Mateusz Niegot, Grażyna Błaszczak, Mateusz Tosta, Małgorzata Myrcik.
 
 
DZIEWCZĘTA DRUGIE W MIEŚCIE
 
13 grudnia odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w piłce nożnej dziewcząt. Uczennice klasy 6 b i 6 a reprezentowały nasza szkołę w rozgrywkach.
 
Po zaciętej rywalizacji dziewczęta  zdobyły  miejsce na podium zajmując  II miejsce w mieście. Przypominamy, że uczennice klay 6 a trenują pływania, a 6 b - lekką atletykę, cieszy więc, że są wszechstronnie usportowione.
 
 
PIĘKNIE CZYTAJĄ
 
 
11 grudnia 2019 w bibliotece szkolnej odbył się, zorganizowany przez  Ritę Witek-Kulawik nauczyciela świetlicy  XXIV Konkurs Pięknego Czytania „Książki, które kochamy”, w którym wzięło  udział 17 uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. W tym roku obradom jury przewodniczyła  Bogumiła Zachara-Wróbel bibliotekarka z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Chorzowie.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce:    Maciej Żuchowicz z klasy 3 a
II miejsce:    Maja Czomber z klasy 3 b
III miejsce:    Marta Cholewa z klasy 2 c oraz Emilia Kaleta z klasy 2 b.

Wyróżnienia zdobyły Julia Pistelok z klasy 3 b oraz Elena Zuchowska z klasy 3 b.
Jury nagrodziło również wykonane przez Filipa Beinera (2 b) i Marka Kobylańskiego (3 b)  plakaty ilustrujące prezentowane przez nich książki.
 
 
CZERWONE ODWIEDZINY
 
W piątek 6 grudnia uczniów klas 1-3 odwiedził Święty Mikołaj z orszakiem. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek. Klasy powitały długo wyczekiwanego gościa wierszem lub piosenką, a także czerwonym strojem i świątecznym nakryciem głowy.
Najbardziej czerwona była klasa 3a.

Gratulujemy!
Rada Uczniów Młodszych
 
WYRÓŻNIENIE MEN
 
Miło nam poinformować, że absolwent naszej szkoły Paweł Kwiecień otrzymał Dyplom Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019.


Przypominamy, że Paweł w lipcu 2019 r.  na Mistrzostwach Polski 15-latków zdobył brązowy medal na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas  2:11,16, który równocześnie jest rekordowym wynikiem na długim basenie wśród 15 latków na Śląsku.

Gratulacje dla Pawła, jego rodziców, nauczycieli i trenerów.

 

KINGA KEMPA MISTRZYNIĄ I REKORDZISTKĄ POLSKI

 

W dniach od 6 do 8 grudnia uczennice klasy 8 a: Kinga Kempa, Matylda Tuszyńska, Iga Idzikowska i Julia Smiczek brały udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z bezpośrednich relacji trenerki Małgorzaty Myrcik dowiedzieliśmy się o wielkich sukcesach naszych uczennic. Kinga Kempa zdobyła złoty medal i ustanowiła rekord Polski juniorów 14 i 15 letnich na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta dziewcząt uzyskała trzecie miejsce i brązowy medal na 4x100 stylem zmiennymn.

Pozostałe wyniki:

Iga Idzikowska  - 5 miejsce w konkurencji 200 m st. klasycznym
Matylda Tuszyńska - 10 miejsce 50 m .st grzbietowym.

Do finałów zakwalifikowali się Julia Smiczek - 200m st grzbietowym i Claudio Basaez  w konkurencji 200 m st motylkowym.

Trenerami uczniów są Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski

 

 

 „A DZISIAJ BARBÓRKA, WESOŁY TO DZIEŃ…”    

  

Barbórka to piękne i bardzo ważne święto wszystkich górników, wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Z okazji  Barbórki w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyły klasy 1-3 szkoły podstawowej.  

O trudnej pracy górnika wierszem i piosenką opowiedzieli uczniowie klasy 1c, przygotowani przez Katarzynę Czaję oraz 2d pod kierunkiem Izabelli Jańczak. Najpopularniejsze piosenki śląskie wykonał chórek szkolny przy akompaniamencie Artura Bauca. Akademię uświetnił występ szkolnej grupy tańca ludowego Klimzowianki. Za dekorację odpowiedzialna była Joanna Stokłosa.

Uczniowie klas 1-3 przyszli na akademię w wykonanych przez siebie czakach  i wiankach oraz aktywnie włączali się w śpiew śląskich piosenek.

Organizatorzy akademii Marta Jachimowska i Beata Szymura dziękują wychowawczyniom klas 1-3 za przygotowanie dzieci.

 

UCZNIOWIE NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIĄŻKI    

  

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w V Śląskich Targach Książki w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

W ramach targów dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem Marcelą, autorem książki „Best Seler czyli zagadka znikających warzyw” oraz z Agnieszką Frączek popularną polską poetką.


Czwartoklasiści opuszczali przestrzeń targów w dobrych humorach, z reklamówkami wypełnionymi książkami, zakładkami, materiałami reklamowymi. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w takim wydarzeniu zbliży ich do literatury i jeszcze bardziej zachęci do czytania.


    
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 
Jak co roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do czytelni zaproszono uczniów klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z ich ulubionymi przytulankami. Uczniowie poznali historię pluszowej zabawki oraz różne sławne misie, które są bohaterami książek i dobranocek.

Dzieci były zachwycone biblioteczną kolekcją misiów, których jest już ponad 100.
W tym roku z inicjatywy nauczycielki plastyki Joanny Stokłosy każdy mógł uczyć swojego misia. W klasach 4-7 na lekcjach plastyki uczniowie próbowali swoich sił jako twórcy miękkich zabawek. Efekty były zdumiewające.


Kolejne święto za rok. Tymczasem biblioteka zaprasza do wypożyczania książek o misiach… i nie tylko.

 

INTERNATIONAL SWIMMING COMPETITION

 

W dniach od 2 do 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole ekipy pływackie z miast partnerskich  Ozd i Tarnopola.

Inicjatorem spotkania był Urząd Miasta Chorzów a szkoła miała okazję zorganizować międzynarodowe zawody pływackie na nowo wyremontowanym basenie.

Impreza była bardzo udana, pływali uczniowie naszej szkoły, uczniowie Szkoły Sportowej nr 2 w Tarnopolu na Ukrainie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ozd na Węgrzech oraz zawodnicy chorzowskiego klubu pływackiego Sukces.
Takie spotkania służą integracji młodzieży, poszerzeniu znajomości języków obcych i dobrej rywalizacji w zawodach.

 

NAJZDOLNIEJSI UCZNIOWIE

 

Z radością informujemy, że do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

Matylda Tuszyńska klasa 8a, Język polski

Paweł Bugla klasa 8a, Matematyka

Kinga Szczembara klasa 8a, Język angielski

Anastasiya Saukina klasa 8d, Język rosyjski

Arsenii Andriievskyi klasa 7a, Język rosyjski

Yehor Marchuk klasa 5a. Język rosyjsk.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach. 


KOLEJNE PUNKTY


29 listopada  2019r. uczniowie klasy  5c, 6b, 7b i 8b reprezentowali naszą szkołę w półfinałach wojewódzkich   Igrzyskach Dzieci i  Młodzieży Szkolnej Chłopców w unihokeju, które odbyły się w Mikołowie. 

W rywalizacji rocznik 2005/2006 zajął V miejsce, a rocznik 2007/2008 zajął III miejsce. Dzięki temu nasza szkoła zdobyła kolejne punkty by walczyć o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

 

JAK ZAPOBIEGAĆ ZAGROŻENIOM

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w otwarciu nowej ścieżki edukacyjnej w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Nowy panel dotyczy zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla, szczególnie niebezpiecznym w okresie sezonu grzewczego.
 
Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w sytuacji, w której rozpoznano zatrucie tzw. czadem oraz jak zapobiegać zagrożeniom.  Do dyspozycji dzieci była też cała, niezwykle pouczająca ścieżka edukacyjna chorzowskiego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

Podczas otwarcia uczniowie spotkali się z Prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą oraz Komendantem Miejskim PSP Pawłem Nalepką.

 

ZAWODY PŁYWACKIE W TARNOWSKICH GÓRACH 

 

VIII Ogólnopolski Miting Pływacki odbył się  23.11.2019 Tarnowskich Górach. Były to kolejne zawody sezonu 22-osobowej ekipy klubu Piątka, która zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W Mitingu startowało 28 klubów z całej Polski,nasz dorobek medalowy to 11 złotych 16 srebrnych oraz 11 brązowych medali.
Dla naszej ekipy indywidualne złote medale wywalczyli:
Kinga Kempa 4 złote 50grzb/50 mot /100grz /100dow,
Claudio Basaez 3 złote 50/100 grzb/200 mot 1 srebrny 200ZM,
Warwas Grzegorz 2 złote 50/100 grzb,
Smiczek Julia 1 złoty 200 zm 2 brązowe 50/100 grzb ,
Dusza Maciej 1 złoty 50 grzb/1srebrny 100grzb 1 brązowy 200 mot,
Bardzo blisko najwyższego miejsca na podium byli również:
Tuszyńska Matylda 2 srebra 50/100 grzb,
Purchałka Amelia 2 srebra 50dow/200dow brąz 200mot,
Urban Oskar 2 srebra 100dow/200mot,
Wiernicka Julia  2 srebra 100dow/100ZM brąz 50 dow,
Pilecka Zuzanna 2 srebra  50/100 klas,
Nikiel Natalia srebro 100grzb brąz 50 grzb,
Po jednym brązowym medalu zdobyli Moskwa Kacper100 klas oraz Juraś Marcin 50 grzb.
Sztafeta mieszana 4 x 100  stylem zmiennym  w składzie: Basaez Claudio, Kempa Kinga, Pilecka Zuzanna, Dusza Maciej zdobyła medal srebrny.

W sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym na podium stanęły 2 nasze zespoły, srebro wywalczyła ekipa: Basaez Claudio, Pawlica Mateusz, Wiernicka Julia, Pilecka Zuzanna, a brąz zespół sztafetowy: Kempa Kinga, Smiczek Julia, Juraś Marcin i Dusza Maciej.

Klasyfikacja  najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii 14 lat to zwycięstwo Kingi Kempy  i Claudio Basaeza, wśród dziewcząt na miejscu trzecim uplasowała się Matylda Tuszyńska,
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO PRZYJACIELA


W listopadzie, z okazji Dnia Pluszowego Misia, odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3, polegający na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej „Miś”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, zachęcanie do aktywnego udziału w konkursach szkolnych oraz kształtowanie umiejętności zgodnej pracy w zespole. Konkurs został zorganizowany w ramach działalności Rady Uczniów Młodszych.
W konkursie wyróżnieni zostali:
I miejsce: Natalia Krzykała, Tomasz Wągrowski kl. 3c
II miejsce: Krzysztof Niewiadomski, Bartosz Szwierczyński kl. 2d
III miejsce: Paulina Zemła, Patrycja Domunik kl. 3c
Wyróżnienia: Mikołaj Rydzek, Maksymilian Burke kl. 2a, Daniel Duda, Daniel Labuszka, Milan Prochaska kl. 1b
Gratulujemy!
 

ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA E-PAPIEROSÓW


Zapraszamy do zapoznaia się z materiałem sanepidu dotyczącym zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów - do pobrania

 

PRZESŁANIE DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. W ten sposób  wyrażano wdzięczność za wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość  Polski.

W holu szkoły zorganizowana została wystawa „2019 rokiem Powstań Śląskich”. Powstania Śląskie są niezwykle ważnymi wydarzeniami w historii Śląska i historii Polski. Trzy Powstania Śląskie z lat 1919, 1920, 1921 niosą przesłanie dla przyszłych pokoleń. Powstańcza walka o powrót do Polski piastowskiego Górnego Śląska cechowała się wyjątkową konsekwencją i skutecznością. Mimo trwającego kilka wieków oddzielenia regionu od reszty ziem ojczystych i stosowania przez niemiecką administrację polityki germanizacyjnej polskość przetrwała.

Wystawę można zwiedzać do końca listopada 2019 roku.

 

MŁODZI SZACHIŚCI

 

W  ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich zorganizowany został turniej szachowy. Do rywalizacji zgłosiło się 18 osób, które zaprezentowały całkiem przyzwoite umiejętności. Największą grupę stanowili uczniowie klas  1 -3 i wcale nie ustępowali swoim kolegom z klasy 5a. 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Roksana Banak z klasy 2c, a wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Wojtek Tomaszewicz z klasy 5a. Z bardzo dobrej strony pokazała się Hania Kraska z klasy 3d oraz bracia Gronowscy z 1a i Franek Warot z 5a.

Wyłoniła się całkiem spora grupa młodych szachistów i to oni będą reprezentowali Szkołę Podstawową nr 5 w najbliższych zawodach o Puchar Prezydenta Chorzowa.

Organizatorami turnieju byli: Michał Piegza i Maria Poznańska.

 

PROJEKT „Gramy w Ręczną”


„Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych  z klas I-IV.

Głównym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych, które zgłoszą się do programu. Zajęcia prowadzone będą w systemie pozalekcyjnym  w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Program „Gramy w Ręczną” wzbogacony został o pakiet  sprzętu sportowego dla szkół, a każdy uczestniczący w „Gramy w Ręczną” nauczyciel wyposażony został w materiały dydaktyczne. W szkołach gdzie będzie organizowany program „Gramy  w Ręczną” w ramach dodatkowej atrakcji zostanie zorganizowany turniejowy festyn: „Weekend z Piłką Ręczną”.

Nieformalnym liderem projektu mianowana została maskotka EURO 2016,  znana jako popularna „Łapka”. „Łapka” będzie uczestnikiem wybranych zajęć w ramach  programu „Gramy w Ręczną”  w szkołach podstawowych.

Również w naszej szkole program ten jest realizowany. Zajęcia, które prowadzi Łukasz Gansiniec, odbywają się w czwartki o godz. 16.30. Przeznaczone są dla dzieci z klas drugich i trzecich.

 

REKORDOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA15-16 listopada na pływalni w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu. W kategorii 14- latków uczniowie naszej szkoły zdominowali rywalizację zdobywając 28 medali, co pozwoliło wygrać klasyfikację medalową w roczniku 2005.

Tytuły Mistrzów Śląska wywalczyły:
KEMPA KINGA - 4 złote medale w konkurencjach: 50 metrów stylem dowolnym oraz 50,100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Czasy uzyskane w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym są REKORDAMI ŚLASKA;
IDZIKOWSKA IGA- 3 złote medale w pływaniu na dystansie 50,100 i 200 metrów stylem klasycznym;
TUSZYŃSKA MATYLDA - 2 srebrne medale w konkurencjach:50,200 metrów stylem grzbietowym, 3 brązowe na dystansach 100 metrów stylem motylkowym,50 i 100 metrów stylem grzbietowym;
SMICZEK JULIA - 1 srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i 2 brązowe medale na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym.

Wszystkie wyścigi sztafetowe dziewcząt w kategorii 14 -lat zakończyły się zwycięstwem naszych uczennic, 4 x 100 metrów stylem dowolnym i zmiennym oraz 4 x 200 metrów stylem dowolnym.

Wśród chłopców BASAEZ CLAUDIO zdobył 3 srebrne medale na dystansach 50, 200 metrów stylem grzbietowym i 400 zmiennym oraz 1 brązowy w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.
PAWLICA MATEUSZ zdobył 2 brązowe medale na dystansach 1500 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym.

Doskonale zaprezentowały się sztafety mieszane, które wywalczyły 2 brązowe medale:  Smiczek Julia, Bugla Paweł, Tuszyńska Matylda, Młyńczyk Jakub.
Na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym złoty medal zdobyła sztafeta w składzie Kempa Kinga, Basaez Claudio, Idzikowska Iga i Pawlica Mateusz.
W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę najbardziej wartościowe rezultaty uzyskała Kinga Kempa a Idzikowska Iga była trzecia.

Szkoleniem zawodników zajmują się : Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski.

 

SZKOLNE KONKURSY Z OKAZJI ROKU POWSTAŃ ŚLĄSKICH


•    „CHORZÓW MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”- KONKURS FOTOGRAFICZNY


Z okazji Roku Powstań Śląskich biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny- „Chorzów - moje miejsce na ziemi”. Zadaniem uczestników było sfotografowanie siebie na tle wybranego miejsca w Chorzowie oraz opisanie co to za miejsce i dla czego akurat je wybrano.
Wśród uczestników konkursu największą popularnością cieszył się Park Róż, Legendia, skatepark koło Szybu Prezydent. Nie brakowało też zdjęć miejsc, w których dzieci realizują swoje pasje- stadnina koni czy sala treningowa. Niektórzy wskazywali na obiekty najbardziej charakterystyczne dla naszego miasta- budynek Poczty Głównej czy Stadion Śląski. Inni promowali miejsca spokoju- Ogród biblijny przy kościele św. Jadwigi czy Żabie Doły.
Jury oceniało pomysł, walory artystyczne fotografii oraz poprawność językową dołączonego opisu.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. A oto zwycięzcy:

klasy 1-3
I miejsce: Oliwia Pieloch, kl. 3a
II miejsce: Bartłomiej Benisz, kl. 2b
III miejsce Maja Zakłos, kl. 3d
wyrżnienie: Adam Iwanicki, kl. 1a

KLASY 4-6
I miejsce: Julia Kopel, kl. 4c
II miejsce: Krzysztof Mazur, kl. 5c
III miejsce: Zofia Buchta, kl. 5c
wyróznienie: Amelia Poremba, kl. 4c, Milena Piecha, kl. 4c, Szymon Mysior, kl. 6f

 

•    „GODŁO ŚLĄSKA NA PRZESTRZENI WIEKÓW”- KONKURS PLASTYCZNY

Nauczycielka plastyki Joanna Stokłosa zorganizowała konkurs na wykonanie Godła Śląska przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Oceniano pomysł, staranność, wykorzystanie przestrzeni.

Zwycięzcami tego konkursu byli:

1 miejsce: Dawid Jarząbek, kl. 7a
2 miejsce: Karolina Kolarska, kl. 4c
3 miejsce: Olivia Marek, kl. 5b
wyróznienie: Karolina Nowak, kl. 2b, Natalia Bierzuńska, kl. 6a.

Prace konkursowe można podziwiać w bibliotece oraz w holu szkoły. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Gratulujemy!

 

 

MAPA

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES