e-mail: zss1@sp5.chorzow.pl

PROGRAMY REALIZOWANE W SZKOLE

usmiechnij sie  stop dopalaczom ksiazkinaszychmarzen klub mlodego lekkoatlety
wfzklasa czytamsobie national geografic odkrywca logo
USMIECHNIJ SIĘ
BLOG

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS SPORTOWYCH

W związku z reformą służby zdrowia Poradnia Medycyny Sportowej w Chorzowie ul. Szczecińska 10

informuje o konieczności przygotowania nowych skierowań na rok szkolny 2017/2018, które muszą zwierać następujące zdanie:

„Proszę o kwalifikację ……………………………(imię nazwisko ucznia) do uprawiania sportu……………..(podać dyscyplinę) w roku szkolnym 2017/2018.”

Skierowanie obowiązuje wszystkich uczniów oddziałów sportowych  1-7 SP oraz Gimnazjum Sportowego nr 11 i dotyczy także uczniów, którzy w ostatnim półroczu dostarczali skierowanie do poradni.

Skierowanie będzie ważne na cały rok szkolny 2017/2018 i dlatego można już zacząć rejestrować się do lekarza pierwszego kontaktu lub pediatry i przynosić je do poradni na ul. Szczecińską. lub przechować w domu do czasu pójścia dziecka do przychodni. Można również zostawić u wychowawcy klasy.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH ABSOLWENTÓW

Wakacje są okresem wypoczynku i błogiego leniuchowania. Jednak nie w przypadku lekkoatletów, którzy w tym okresie rywalizują w najważniejszych imprezach krajowych i zagranicznych.

W tym roku bacznie śledziliśmy poczynania naszych absolwentów klasy lekkoatletycznej - Aleksandry Kokowskiej i Kajetana Duszyńskiego.

Ola pierwszy sukces osiągnęła będąc uczennicą naszego gimnazjum. Została wtedy mistrzynią Polski młodzików w rzucie młotem. Od tego czasu jest ona czołową młociarką Polski w poszczególnych kategoriach.

W tym roku dołożyła do swoich osiągnięć minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Niestety z rywalizacji podczas tego czempionatu wyeliminowała Olę kontuzja.

Sezon życia natomiast zanotował nasz kolejny absolwent Kajetan Duszyński - specjalista biegu na 400m. Na krajowych imprezach mistrzowskich Kajtek na tym dystansie wywalczył dwa medale - brązowy Mistrzostw Polski U 23 i srebrny Mistrzostw Polski seniorów.

Kajtek również był uczestnikiem Mistrzostw Europy U 23, gdzie wraz z kolegami ze sztafety 4x400m zdobył srebrny medal.

Jednego z najepszych polskich czterystumetrowców nie mogło oczywiście zabraknąć w Londynie podczas Mistrzostw Świata. Tam w finałowym biegu sztafety 4x400m reprezentacja Polski z Kajtkiem w składzie zajęła 7 miejsce.

Ostatnim startem w międzynarodowej imprezie naszego absolwenta był start podczas Uniwersiady w Taipei, gdzie zajął 4 miejsce.

Trenerem obu zawodników był w naszej szkole Krzysztof Podchul.

Obecnie Ola Kokowska jest studentką AWF w Katowicach, natomiast Kajetan Duszyński studiuje na Politechnice Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kurs nauki pływania

organizowany przez naszą szkołę w terminie  11.09.2017 r. -  30.11.2017 r.

17.10-17.55

16.15-17.00
17.00-17.45

ZAPRASZAMY !!!

INFORMACJA O OBIADACH W MIESIĄCU WRZEŚNIU 2017 R.

Informujemy, że ze względu na prowadzone prace termomodernizacyjne obejmujące kuchnię i stołówkę, we wrześniu 2017 r. obiady nie będą wydawane.
Planowane otwarcie stołówki przewidziane jest na październik 2017 r. - po zakończeniu prac remontowych.

KOMUNIKAT

Informujemy rodziców, że podręczniki szkolne na wszystkich poziomach są darmowe. We wrześniu wszyscy uczniowie otrzymają komplet książek.
Wyjątek stanowią podręczniki do religii dla klas młodszych.

Klasy pierwsze SP
E. Kondrak, D. Krupiński, J. Snopek: „Żyjemy w Bożym świecie” – podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej z płytą CD. Wydaw. JEDNOŚĆ

Klasy drugie SP
„Kochamy Pana Jezusa”  – podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej + zeszyt ucznia pod red. W. Kubika. Wydaw. WAM